Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nierównoległość osi przedniej +018 stopni !?

dzuchx 23 Nov 2011 09:40 9816 12
 • #1
  dzuchx
  Level 11  
  Samochód był na ustawieniu geometrii kół.Wcześniej zostały wymienione stabilizatory,końcówki drążków,itp.Problem taki że komputer wykazał nierównoległość osi
  18 stopni. :/ Ile to jest centymetrów???:/ samochód był bity ale nie wygląda że strasznie bo belka jest bardzo masywna.Czy wymiana wahacza coś poprawi??
  Dodam że przed geometrią ściągało autem w lewo,teraz jest już w porządku.
  Dodaje załącznik:
  Nierównoległość osi przedniej +018 stopni !?
 • #2
  kkknc
  Level 43  
  Przelicz dodając odległość i będziesz wiedział ile to centymetrów. Wymiana wachacza raczej niewiele pomoże, ale można spróbować. Nawet niewielkie " bum " koślawi budę.
 • #3
  zlew1979
  Level 10  
  nieważne czy auto było bite mocno czy słabo, jeśli dostało w któreś z kół to wystarczy by pokazywało odchylenia. jeśli dobrze liczę to jakieś 2,7 cm zakładając że oś ma 1,5m
 • #4
  stanislaw56
  Level 20  
  Witam. Może być krzywa zwrotnica, lub jeśli nie krzywy to przesunięty wózek, to wszystko idzie z mierzyć na kanale.
 • #5
  User removed account
  User removed account  
 • #6
  wkapela
  Level 10  
  Dokładnie jest to 18 minut a nie 18 stopni - jest to różnica kilku centymetrów!! musisz sprawdzić pozostałe wymiary samochodu, zależy też gdzie samochód został uderzony.
  Podejrzewam że w tą stronę gdzie jest odchylenie wymiaru. Może być krzywy wahacz, zwrotnica, amortyzator..
  Jeżeli samochód ściągało po kolizji to na pewno coś się skrzywiło. Być może w Twoim samochodzie jest regulowany kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy i można to jakoś skorygować.
  Pozdrawiam
 • #7
  fake_nick
  Level 18  
  Co to za samochód? Bo może belkę można by było przesunąć ?
 • #8
  carrot
  Moderator of Cars
  Jakbyśmy poznali tajemnicę, co to za pojazd, to można by się zastanowić, czy jest tam jakaś możliwość regulacji, a tak.....
 • #9
  stanislaw56
  Level 20  
  Kolego fake nick, w zasadzie mocowanie wózka jest ustalane kołkami ale w niektórych samochodach przesunięcie wózka około 5 mm i więcej nie stanowi problemu.
 • #10
  dzuchx
  Level 11  
  Jest to Mitsubishi 3000 GT 1994. Bity lewy przód,właśnie ta strona jest walnięta na wymiarze.Wstawię druga część diagnozy :

  Nierównoległość osi przedniej +018 stopni !?

  Dodano po 2 [minuty]:

  georgesgr wrote:
  Witam,
  Po pierwsze, to nie 18 stopni, lecz 18 minut. Nie zupelnie to samo.
  Po drugie, to trzeba zobaczyc reszte wynikow, szczegolnie katy wyprzedzenia sworznia zwrotnicy.  Przesyłam skan w poście.
 • #11
  Przemo9826
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Co tam dokładnie było regulowane? Czym kręcił?

  Może to mało poprawnie politycznie, ale ja bym zostawił, jeśli jedzie prosto i nie ma żadnych innych anomalii podczas prowadzenia to się nie ma co przejmować. Obserwować opony, jeśli będzie zdzierać albo zostawiać 4 ślady (:D) to wtedy się zastanawiać co dalej.
 • #12
  wkapela
  Level 10  
  żeby to zrobić dobrze trzeba by zmierzyć przekątne kołyski, czy sanek - jak zwał tak zwał w różnych częściach polski. Jak są różne (wg mnie nie powinny być bo odchylenie nie jest duże), to wymienił bym wahacz z lewej strony i sprawdził wszystko raz jeszcze.

  Ale jakby to było moje auto, ustawił bym dokładnie!!! zbieżność i pochylenie koła przód i tył i tyle, nic nie powinno się dziać, bo nierównoległość osi nie jest duża. Tylko na wydruku to tak dramatycznie wygląda.
 • #13
  User removed account
  User removed account