Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Xsara 99r sygnał akustyczny z licznika po przekroczeniu 1800 obrotów

23 Lis 2011 10:28 2666 14
  • Poziom 12  
    miałem problem z podgrzewaniem tylnej szyby (przekaźnik w załączniku).
    Podłączyłem pod nóżkę nr 4 zasilanie stałe po stacyjce. Poskładałem auto i teraz po przekroczeniu 1800obrotów licznik zaczyna pipczec, coś podobnego jak przy zostawionych włączonych światłach. jeżeli obroty spadną poniżej 1800obr to pipczenie ustaje natychmiast, jeżeli trzymam obroty powyżej 1800 to pipczy z 3-4 sekundy i ustaje. Występuje to każdorazowo przy przekroczeniu tych obrotów. nie ważne czy na biegu czy jak stoję, czy mam światła włączone czy nie. Nic poza tym zasilaniem przekaźnika nie ruszałem, więc nie wiem co mogło spowodować takie objawy.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jak wyjmiesz przekaźnik to ustępuje piszczenie?
  • Poziom 12  
    nie ustępuje, pikanie to jest niezależne od wszystkiego. Czyżby dziwnym trafem licznik uległ uszkodzeniu ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    georgesgr
    coś mi się wydaje, że czeka mnie przeciągnięcie przewodu z alternatora do kabiny,bo tylko jeden przewód idzie z alternatora do przekaźników.

spróbuje rozłączyć faktycznie to zasilanie które podpiąłem pod ten przewód i zobaczymy, czy ten objaw zniknie
  • Poziom 12  
    właśnie sprawdzałem już ten przekaźnik wczoraj i nie dochodzi do niego sygnał z wzbudzenia. pozostaje sprawdzenie przewodu z alternatora.
  • Poziom 12  
    przepraszam za moje lakoniczne pytanie, ale co to jest BSI ?
  • Poziom 12  
    ok, dzieki za podpowiedz, wiesz mam schematy do Citroena,ale nie specjalizuje sie w tej marce, glownie BMW i troche grupa VAG, a tam operuje sie inna nomenklatura ;) akurat trafilo sie takie auto stad moje pytania
  • Poziom 12  
    wróciłem do punktu wyjścia. Ściągnąłem to co robiłem przy tych przekaźnikach i dalej pipczy, czyli akurat to nie ma na to wpływu.
    Czy jest taka mozliwosc, że jak jest zapisany jakiś błąd w sterowniku, albo jak jakiś moduł nie dostaje informacji, ze jest wzbudzony alternator to bedzie pipczec licznik po przekroczeniu tych 1800 obrotow ? bo nie ma teraz takiej mozliwosci zeby ktoras z moich napraw wzbudzala licznik do pipczenia.

nie moge w schematach znalezc opisu lokalizacji tego BIS, czy to jest ta skrzynka wlasnie pod kierownica nad nogami kierowcy ? czy jest gdzies jakas jeszcze inna ? bo pod maska sa bezpieczniki i komputer silnika, ale nie wiem czy citroen jeszcze gdzies nie ukryl jakiejs elektroniki ;)
  • Poziom 39  
    Jak masz Xsarę z 99 roku to nie masz BSI tylko CPH - właśnie tę skrzynkę nad nogami kierowcy.
  • Poziom 12  
    problem rozwiazany.

Informacja dla potomnych, jezeli pipczy po przekroczeniu 1800obr nalezy sprawdzic zaroweczke od podswietlenia "STOP" na liczniku. Po wymianie na sprawną objaw ustal