Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Focus mk1 alarm Challenger NT po odłączeniu akumulatora wariuje

23 Nov 2011 10:33 4437 4
  • Level 2  
    Mam problem z alarmem w moim focusie, jeśli ktoś wie, jak go rozwiązać, będę niezmiernie wdzięczna za pomoc.
    Po odłączeniu aku w celu podładowania i ponownym podłączeniu, światła cały czas migają. Auto odpala itp, ale cały czas świeci jak choinka. Syrenka jest chyba wyciszona. Na dodatek auto akurat znajduje się teraz w mieścinie, gdzie nie ma żadnego warsztatu, w którym mogą mi pomóc.
    Jedyne co wiem, to, że alarm to Challenger NT. Niestety, nie mam pomysłu, jak go wyłączyć. Czy można wyjąć któryś z bezpieczników, żeby usunąć tymczasowo problem, albo jest może inne rozwiązanie?
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Wywalić póki co ten alarm.
  • Level 2  
    A mógłbyś napisać proszę dokładniej co i skąd odłączyć? Jak na razie wiem tylko gdzie go znaleźć, ale boję się grzebać, bo nie chciałabym, żeby zablokowało mi zapłon.
  • Moderator of Cars
    Podłączyć akumulator, zamknąć maskę, drzwi i rozbroić, uzbroić i znów rozbroić alarm.
  • Level 1  
    Witam, mam podobny problem. Od kilkunastu dni czasem zaczyna mi wariować alarm (focus '99 mk1). Załączany jest z pilota, migają ładnie wszystkie kierunki. Jednak po pewnym czasie zaczyna wyraźnie wariować, sam się włącza. Co dziwne czasem włącza się kiedy nie był w ogóle załączany - otwarte wszystkie drzwi i nagle zaczyna wariować - migają kierunki jak stroboskop, a syrena wydaje krótkie dźwięki. Czy coś można na to poradzić samemu czy pojechać na sprawdzenie elektryki?