Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VAILLANT VGH 160 / 5 XZU

23 Lis 2011 10:54 1085 2
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich kolegów serdecznie po długiej nieobecności na forum , powiem ,że aż mi głupio .. bo od razu z pytaniem wyskakuję .. ale odpowiedzi nie mogę nigdzie znaleźć a wiem ,że tu jest paru specjalistów z branży CO-CW.

Mianowicie chodzi o kocioł do podgrzewania wody ten z podpisu.
    Jego usterką jest to ,że od jakiegoś czasu - po zapaleniu świeczki .. palnik zaczyna podgrzewać wodę po czym się wyłącza i odcina gaz..
    Ponownie go zapalam ... pochodzi chwilę i to samo...
    Najdziwniejsze jest to ,że potrafi się odpalić i działać np tydzień bez problemów .. a czasem walczę parę godzin by wreszcie zaskoczył.

W czym może tkwić problem - dodam jeszcze ,że wymieniłem tą czujkę , która idzie do termostatu i jest blisko paleniska ... piec jest wewnątrz czysty,,
  • Poziom 12  
    Witaj , mam taki kocioł od 1998 roku i chodzi mi bezawaryjnie . Ten podgrzewacz to stara dobra produkcja , dziś się w takiej jakości nie produkuje urządzeń . Serwisuję go sam bo Vaillant nie produkuje już tych podgrzewaczy a serwisanci młodego pokolenia nie znają tego urządzenia . Te objawy które opisujesz wynikają z brudnego palnika . Ten kocioł korzysta z powietrza atmosferycznego a więc zaciąga jak odkurzacz kurz i co jakiś czas należy go wyczyścić . Musisz wymontować cały palnik . Komorę w której zamontowany jest palnik wyczyść szczotką drucianą ze rdzy i odkurz odkurzaczem . Właśnie rdza i kurz powodują wadliwe działanie palnika . Palnik przeczyść szczotką z włosia lub delikatnie szczotką mosiężną . Dobrze jest go przedmuchać powietrzem ze sprężarki . Sprawdź także anodę magnezową czy nie jest już zużyta . Anoda ma gwint 3/4 cala i średnicę 22 mm oraz długość 770 mm . Gwint anody musi bezpośrednio dotykać ścianki zbiornika . Częstym błędem jest uszczelnianie gwintu taśmą / sznurem teflonowym co powoduje izolację anody od zbiornika i brak ochrony anodowej . Jeżeli wykręcisz anodę i wyjmiesz ze zbiornika i będzie ona niemal jak nowa to znaczy że została wadliwie zamontowana i nie działała a zbiornik korodował. Anodę w tym urządzeniu uszczelnia się uszczelka fibrową . Klucz do odkręcenia ma 24 mm .

Dodano po 16 [minuty]:

Jeszcze może być jedna przyczyna , może być uszkodzona termopara lub elektromagnes w obwodzie termopary.
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    Martes napisał:
    Jeszcze może być jedna przyczyna , może być uszkodzona termopara lub elektromagnes w obwodzie termopary.

Lub brak ciągu kominowego.
    Kolega @djHaki pewnie przez te 7 lat poradził sobie problemem.

Zamykam