Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

honda accord 1.8 v-tec 2001

slisior 23 Lis 2011 14:50 2822 0
  • #1 23 Lis 2011 14:50
    slisior
    Poziom 2  

Witam
    Poszukuje schematu instalacji elektrycznej do Honda Accord 1.8 V-Tec z 2001
    Po krotce opisze problem
    Mam problem z odpalaniem samochodu z rana ( w sumie za każdym razem jak samochód jest zimny), musze długo krócic rozrusznikiem, samochód odpala bardzo ciężko. Jak już go uruchomię obroty są na poziomie 200 – 300 obrotów i samochód gaśnie. Po 2 do 3 razy udaje mi się samochód odpalić, ale musze go chwile pogazować żeby się rozgrzał. Po około 10 minutach obroty wskakują na poziom 1100 obrotów i tak już zostaje.
    Powiem, co zostało wymienione:
    Po podłączeniu do komputera wyskaluje błąd czujnika cieczy ( czujnik został już wymieniony i dalej jest ten problem)
    Wymienione zostały również: świece, kable od świec, palec + kopułka.
    Po wymianie czujnika wszystko było ok. do czasu za zaczęło padać i problem znów się pojawił została wymienione również kostka o czujnika cieczy.
    Okazowo się ze po podłączeniu miernika do kabla, który zasila czujnik zaczynaj się schody odpowiednie napięcie to 12V i czasami tak jest, ale wartość zmieni się, co chwila czasami jest 9V a czasami 0V, wiec mój mechanik stwierdził ze może to być problem z elektryka i dlatego potrzebuje tego schematu. Musze dodać ze problem pojawia się po dłuższych opadach deszczu i dużej wilgotności powietrza.
    Z góry dziękuje za pomoc.
    PS.
    Musze podkreślić ze sam nie jestem mechanikiem i problem opasuje po konsultacji z moim mechanikiem
    Pozdrawiam

1 0