Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wskaźnik temperatury płynu Fabia 1,9 SDI

r.stankiewicz 23 Nov 2011 15:09 6097 7
    r.stankiewicz
    Level 10  
    Mam problem ze swoją fabią I z silnikiem 1,9 SDI (2001 r.). Po wymianie termostatu (prawdopodobnie nie od razu ale na drugi dzień) przestał działać mi wskaźnik temperatury płynu chłodzącego. Wymieniłem czujnik, bo byłem pewny, że to jego sprawka. Niestety wskaźnik był dalej martwy. Zwarłem na krótko styki przy czujniku - po włączeniu zapłonu wskaźnik wychylił się do połowy ale zaraz opadł ( tak było po każdym włączeniu zaplonu). Powyższe eliminowałoby czujnik i wskaźnik. Gdzie jeszcze szukać? Może ktoś wie jak przebiega połaczenie czujnika ze wskaźnikiem. Będę wdzięczny za każdą pomoc
    P.S.
    Powyższe nie jest spowodowane brakiem płynu, jego zanieczyszczeniem lub zanieczyszczeniem elektrod w zbiorniczku.
    User removed account
    User removed account  
    r.stankiewicz
    Level 10  
    Witaj Jorge83!
    Dzięki za zainteresowanie tematem ale nic z Twojej odpowiedzi nie wynika!
    Czujnik założyłem oryginalny (tak mi oświadczyli w sklepie skody), podobnie termostat (ale jaki on ma wpływ na to, że przy gorącym małym obiegu wskaźnik nawet nie drgnie; duży obieg też otwiera się).
    Jeśli to nie Twoja tajemnica to powiedz:
    - jak sprawdzić zasilanie czujnika
    - może posiadasz schemat przebiegu instalacji czujnik - wskaźnik
    - jak prawidłowo sprawdzić VAG-iem błędy dotyczące tego problemu?
    Pozdrawiam i dziękuję za wszelką pomoc dla początkującego
    P.S. Fabia to sedan w wersji comfort.
    milejow
    Level 43  
    W fabii nie ma czegoś takiego jak połączenie czujnik-wskaźnik, jest czujnik-ster. silnika a potem CANem do zegarów. Z odpowiedzi Jorge wynika wbrew pozorom dużo bo diagnozując zegary, dowiesz się jaką temperaturę widzą. Diagnozowanie metodą zwierania drutów przemilczę. W sterowniku silnika też możesz podejrzeć temperaturę, w ten sposób sprawdzisz sam czujnik i instalację do stera
    r.stankiewicz
    Level 10  
    Dzięki Milejow.
    Nic złego nie miałem na myśli odpowiadając Jorge, przykro, że zostałem inaczej odczytany -ale zgodnie z działem dla początkujących oczekiwałem bardziej szczegółowej odpowiedzi albo wręcz szkiców, rysunków gdzie i jak szukać, gdzie i co zmierzyć. Pomóżcie!

Moderated By Przemo9826:

Niestety, ale MEN odmówiło nam dofinansowania do prowadzenia przedszkola :(

rationis
    Level 13  
    Kolego zacznij od użycia vaga. Wejdź w licznik, zrób test wskaźników, odzczytaj błędy. Może masz zwarcie.
    r.stankiewicz
    Level 10  
    Dzięki Rationis!
    Tak zrobię po powrocie do domu, bo chwilowo jestem w szpitalu. Pozdrowienia
    r.stankiewicz
    Level 10  
    Witam wszystkich i dziękuję za zainteresowanie. Temat został rozwiązany a przyczyna była prozaiczna. Podczas wymiany wkładu termostatu ukruszył się kawałek plastyku z obudowy termostatu. Ten okruch uszkodził wkład termostatu powodując jego niedomykanie i niedogrzanie silnika. Pozdrawiam i zamykam temat