Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson Sx115 nie drukuje koloru niebieskiego

23 Lis 2011 15:32 6986 8
  • Poziom 14  
    Witam, mam problem z drukarka epsona sx115 otóż nie drukuje mi koloru niebieskiego, wszystkie inne owszem, posiadam zamienniki. Tusze są nowe, czy da się z tym coś zrobić? Proszę o pomoc.
  • Spec od drukarek
    Trzeba kupić płyn udrażniający, wyjąć niebieski tusz i przy pomocy strzykawki z gumową rurką przepłukać kanalik od tego koloru. Poszukaj postów o udrażnianiu głowic w drukarkach firmy Epson. A czy to stało się może po wymianie tuszy (lub przynajmniej tego niebieskiego) na nowe?
  • Poziom 14  
    Nie to sie stalo po dłuższym nieużywaniu drukarki

Dodano po 24 [minuty]:

Głowicy nietrzeba wyjmowac? Tylko tusz wyjąć
  • Spec od drukarek
    Głowicy nie musisz wymontowywać - jak wyciągniesz tusz, to zobaczysz taką sterczącą w górę zaostrzoną rurkę z wieloma otworkami na szczycie i to na niej użyjesz gumowego wężyka, strzykawki i płynu udrażniającego. Poszukaj innych moich postów: przynajmniej raz szczegółowo to opisałem.
  • Poziom 9  
    Mam ten sam problem; mianowicie po 2 miesiącach nieużywania drukarka drukowała tylko na żółto. Po przeczyszczeniu kanalików płynem udrażniającym drukarka nie drukuje nadal na niebiesko. Już trzy razy czyściłem ten kanalik za pomocą płynu udrażniającego i nic. Czy drukarkę trzeba oddać do serwisu?

Przepraszam że piszę w tym temacie ale nie chcę zakładać nowego skoro sprawa dotyczy tego samego problemu.
  • Poziom 14  
    Ja tez użyłem ten płyn i nic się nie poprawilo
  • Spec od drukarek
    Czasami warto użyć myjki ultradźwiękowej (jeśli się ma). Następnie zrobić kilkukrotne czyszczenie głowicy i zostawić drukarkę na na kilka godzin, żeby tusz napłynął do głowicy. Potem zrobić test dysz i ew. ponowić czyszczenie głowicy.
  • Spec od drukarek
    Marcin2468, Kumilek - a czy u Was ten płyn w ogóle przechodzi przez kanalik od niedrukującego koloru i wycieka przez dysze? Jeśli jest mocno zaschnięte, to żaden płyn nie pomoże, pewne szanse daje tylko myjka, o której wspomina powyżej Kolega Endriuf.
  • Poziom 9  
    Niestety nie wycieka przez dysze.