Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka to moc żarówki? Gdzie można ją kupić? Żarówka w skuterze.

23 Lis 2011 16:01 2104 7
  • Poziom 12  
    Witam. Znajomemu spaliła się żarówka w skuterze elektrycznym, stanowiła ona główne przednie oświetlenie. Nie wiem jakiej była mocy, na pewno jest na 24V. Żarówka 5W świeci o wiele słabiej od tej spalonej. Poniżej załączam obrazek:

Jaka to moc żarówki? Gdzie można ją kupić? Żarówka w skuterze.

Jaka to może być moc i gdzie taką można dokupić?
  • Poziom 21  
    A dlaczego kolega twierdzi że 24V?
  • Poziom 12  
    Właściwie to źle się wyraziłem. Gniazdo żarówki jest zasilane 24V DC. Tak czy siak chciałbym wiedzieć jaka to może być moc, z takim kształtem się jeszcze nie spotkałem.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Jest to żarówka całoszklana T15 12V 16W. Zmierz napięcie w gnieździe. Napis informuje użytkownika, ze do takiego max napięcia jest ono przystosowane.
  • Poziom 12  
    24V to napięcie zmierzone w gnieździe. Czyli ktoś wsadził poprzednio żarówkę na niższe napięcie i po jakimś czasie się spaliła?

Dzięki za słowo kluczowe T15, może coś uda się dokupić na 24V
  • Poziom 26  
    Są takie żarówki. Szukaj T15 15W 24V, bo pewnie taką miałeś.
  • Poziom 38  
    Witam
    W taki sposób to można wróżyć, albo kupić całą gamę T15 na 24 i 12V i oczywiście poćwiczyć świecenie. Nie łatwiej jest podać typ, model urządzenia, lub zajrzeć do instrukcji? Po samej budowie nie sposób określić mocy źródła światła.
  • Poziom 12  
    Myślę że pomimo brakujących danych udało się mi pomóc. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.