Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon Pixma IP3000 - górna połowa dysz kolor

eRd 23 Lis 2011 17:13 3749 7
  • #1 23 Lis 2011 17:13
    eRd
    Poziom 10  

Witajcie.
    Posiadam drukarkę Canon Pixma IP3000 od dłuższego czasu tj. kilka lat. Do tej pory świetnie drukowała. Niestety ostatnio dość nagle zaczęła drukować pasy (tylko w kolorze). Po wydruku testu dysz jest taki oto efekt:
    Canon Pixma IP3000 - górna połowa dysz kolor
    Widać, że chyba dokładnie górna połowa dysz nie działa (żólty ok - słabo widać na zdjęciu). Zakupiłem specjalny płyn do czyszczenia głowic (OCP - nozzle rocket) - przepuszczałem go od góry, od dołu głowicy, moczyłem 12 godzin i nic. Rozkręcałem nawet głowicę (od spodu te 2 wkręty) i nawet tam wpuszczałem ten płyn, ale nadal drukuje w ten sposób.
    Czytałem również instrukcję serwisową, dzięki której zrobiłem inicjalizację EPROM oraz kasowanie pampersa, ale również to nie pomogło.
    Zastanawiam się gdzie może być problem, bo ewidentnie połowa dysz nie działa, więc wątpię, że akurat w ten sposób zaschło. Widziałem, że są dostępne głowice do tej drukarki, ale wolałbym mieć pewność gdzie leży problem, bo nie chcę kupić jej na darmo. Nawet koszt nowej głowicy nie zraża tak bardzo gdyż tusze są bez chipów, a co za tym idzie bardzo tanie.
    Proszę o pomoc.
    Dziękuję i pozdrawiam

0 7
  • TermoPasty.pl
  • #2 23 Lis 2011 22:11
    konmaj
    Spec od drukarek

Proponuję sprawdzić styki na głowicy i w karetce, czy któreś nie są uszkodzone, a potem je dokładnie wyczyścić (najlepiej szmatką z alkoholem i poczekać aż wyparuje).

0
  • #3 24 Lis 2011 12:24
    leeart

Poziom 34  

Prawdopodobnie uszkodzona głowica, przepaliła sie modułowo, ale zanim wyrzucisz drukarkę zastosuj zalecenia "konmaja".

0
  • TermoPasty.pl
  • #4 24 Lis 2011 16:37
    eRd
    Poziom 10  

Sprawdzić to znaczy obejrzeć? Jeśli tak to wyglądają na nieuszkodzone. Styki czyściłem i w głowicy i w karetce. Czy to daje pewność, że to głowica jest uszkodzona? Szczerze mówiąc rozważam jednak zakup głowicy, bo nowa drukarka co prawda kosztuje tyle samo, ale tusze są dużo droższe, trzeba bawić się w "resetery" i tym podobne rzeczy jak CISS. Co byście radzili w takim razie? Lepiej kupić nowy sprzęt (jaki ewentualnie) czy wymienić w tej drukarce głowice? Te nowe Canony mają chyba mniejszą kroplę wydruku, a czy bardzo to widać przy drukowaniu np. zdjęć?
    Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

0
  • #5 24 Lis 2011 19:01
    rys57
    Moderator

eRd napisał:
    Czy to daje pewność, że to głowica jest uszkodzona?
    Pewność będzie po podstawieniu nowej/innej.
    eRd napisał:
    Lepiej kupić nowy sprzęt (jaki ewentualnie) czy wymienić w tej drukarce głowice?
    Mam taką drukarkę i ja bym ją naprawiał do skutku ale decyzja Twoja.

0
  • #6 24 Lis 2011 23:14
    eRd
    Poziom 10  

W takim razie już rozglądam się za inną głowicą. Może uda się za sensowne pieniądze kupić używaną, a jak nie to pozostaje zakup nowej. Koszt co prawda jakieś 280zł, ale zwróci się na tuszach szybko. Może macie jakieś źródła, gdzie można ją taniej kupić?

0
  • #7 26 Lis 2011 13:47
    frigo
    Poziom 12  

Witam. Wg mnie głowica pada. Ja mam ip1500 i też mi padła czarna - za nic nie da się już ruszyć. Możesz jeszcze spróbować regulować docisk głowicy do karetki tymi dwoma śrubami od spodu ale to chyba niewiele da. ja jak za słabo przykręciłem to tusz mi wylewało a jak za mocno przykręciłem to wcale nie drukowało (kolor bo czarny jak nie drukował tak nie drukuje). posprawdzałem wszystko, łaćznie z rozebraniem, przeczyszczeniem wszystkiego co się da, resetem i poskładaniem do kupy.
    Drukareczki fajne. gdyby wykonać je lepiej to miałyby kosmiczny przebieg. ja nie znam historii swojej ale ja na samym kolorowym (drukuję na czarno) wydrukowałem już jakieś 5 ryz papieru dwustronnie i jakośc dalej jest bardzo dobra gdy się ustawi na dobrą jakośc druku. Niestety ten typ tak ma że czesto woła o czyszczenie i przy tego typu przebiegach szybko zalewa pampersa. Moja jest juz tak zmaltretowana ze nawet jej nie rozkręcam i nie czyszczę tylko ten tusz tam sobie wysycha. Niestety parując zanieczyszcza trochę i musze czyscić rolkę podajnika co jakiś czas. No i właśnie podajnik +głowice to chyba najsłabsza część tej konstrukcji.
    Żeby było śmieszniej to ta drukarka pracuje na tuszu od epsona i jak pisałem ma już coś ponad 5 ryz papieru na koncie wydrukowanych kolorową głowicą obliczoną coś na 3tyś stron jak pamiętam. Warunek jeden - częsty druk i nie dopuszczać do zasychania.
    a co kupić nowego? Nie wiem. Ja nią drukuję tylko dlatego że mam litr tuszu po epsonie którego szlag trafił w czasie burzy i nie moge zmęczyć. jak ta padnie to nie wiem... taki Canonik byłby w sam raz tylko jakiś większy zbiorniczek by sie nadał. Kusi mnie teraz napełnianie jakiegoś kartridża bo kupowanie drukarek ze stałymi głowicami na allegro czy gdzies kątem to proszenie się o kłopoty choć zwykle kosztują grosze.
    Złomowisko mam za płotem - moze póldę wynajdę jakiegos trupa z zaschniętymi kartridżami - kupie jakieś i dalej będe męczył ta butlę co mam :-) . I kto mówi że druk atramentówkami jest drogi... he he...
    Kupowanie nowych głowic... ja bym się chyba już w to nie bawił

0
  • #8 26 Lis 2011 23:53
    eRd
    Poziom 10  

Udało mi się zakupić całą taką drukarkę za niewiele ponad 100zł ze sprawną głowicą. Teraz czekam aż przyjdzie. Niech by mi z rok pochodziła to i tak będzie dobrze. Koszt tuszy w tej drukarce jest tak niski, że moim zdaniem warto kupować głowicę nawet i za te 280zł. Jak dostanę drukarkę to napiszę czy głowica była uszkodzona czy może karetka/drukarka.

EDIT:
    Drukarka przyszła. Okazało się, że głowica była uszkodzona, a nie drukarka. Głowicę przełożyłem, wyrównałem i śmiga dalej.
    Jeszcze raz dzięki za pomoc.

0