Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak naprawić podnośnik w krześle biurowym?

NeroN.89 23 Nov 2011 18:53 91253 5
    NeroN.89
    Level 11  
    Witam Serdecznie.
    Mam taki problem, szukałem pomocy po Googlach ale nic pomocnego nie znalazłem.
    Posiadam krzesło obrotowe z podnośnikiem (chyba gazowym ale nie wiem czy na pewno jest to gazowy).
    A problem tkwi, że jak podniosę krzesło do samej góry i siądę to powoli się samoistnie obniża co mam zrobić?
    Czyżby przed mikołajowy wydatek (prezent)

Oczywiście dodam, że waga moja to coś w granicach 75kg, więc nie wchodzi w grę waga ciała siedzącej na krześle.
    opamp
    User under supervision
    Oringi do wymiany przepuszczają.
    NeroN.89
    Level 11  
    A gdzie jest umiejscowiony ten oring w fotelu? na dole czy na górze teleskopu?
    cube_pl
    Level 11  
    Zazwyczaj jest to element nie rozbieralny.
    Oringi zazwyczaj znajduję się w miejscu styku obu rur, dodatkowo jest jeszcze uszczelka zaworu regulacji wysokości i to ona pewnie jest problemem.
    Rozbierając siłownik pamiętaj o napiętej sprężynie rozpierającej siłownik.

Dodano po 20 [minuty]:

Niektóre sprężyny do krzeseł są wypełnione azotem, najłatwiejsza naprawa to wymiana na nową.
    polecam informacje ze strony: www.dynamicseat.pl
    arekb81
    Level 28  
    Naprawa czegoś takiego, jak i samo rozbieranie może się zakończyć źle lub bardzo źle.
    Darek vel Filip
    Level 1  
    arekb81 wrote:
    Naprawa czegoś takiego, jak i samo rozbieranie może się zakończyć źle lub bardzo źle.

A ja sobie na własne życzenie, czy głupotę wypuściłem gaz z siłownika. Który sam z siebie jest dobry. Można to jakoś uzupełnić sprężonym powietrzem jest od spodu coś co przypomina zawór? Siłownik szukałem kupić w necie ale nie mogę znaleźć takiego w Polsce
    kgl din 4550 klasse 3