Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor-dekoder kablówki-głośniki = podłączenie

Telemaniak19 23 Lis 2011 19:06 3367 8
 • #1 23 Lis 2011 19:06
  Telemaniak19
  Poziom 5  

  Witam, mam taki prosty dla niektórych problem:

  Mam stary telewizor sa 2 wyjścia Euro do których jest podłączony dekoder kablówki i dvd.

  Są też dwie dziurki biała i czerwona chyba wyjścia.

  Dekoder to Ferguson Ariva 100 PVR.

  Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość podłączenia głośników komputerowych 2.1 w których mam kabel mini jack zielony?? Jak to zrobić prosiłbym o wytłumaczenie dokładne i krok po kroku (może ktoś podać swój nr gg to będzie szybciej)

  0 8
 • #3 23 Lis 2011 19:15
  Telemaniak19
  Poziom 5  

  Mam taką końcówkę podpinałem do telewizora ale z głośników nic nie grało. A jak podlączyć przez dekoder te głośniki ??

  0
 • #4 23 Lis 2011 19:22
  agraba
  Poziom 20  

  Jeżeli nie gra to są to wejścia. Możesz spróbować podłączyć do dekodera do czinczy o kolorze białym i czerwonym oznaczonych literkami R i L.

  0
 • #5 23 Lis 2011 19:24
  Telemaniak19
  Poziom 5  

  Robiłem tak, głośników w telewizorze nie da się wylączyć nie ma takiej opcji w menu nawet. Jakby się udało podlączyć komputerowe głośniki do dekodera to żeby pilotem sterować dźwięk musiałbym włączyć na maksimum pokrętłem głośność w komp głośnikach i regulować pilotem? A i czy telewizyjne głośniki drugim pilotem wyłączyć na "mute"??

  0
 • #6 23 Lis 2011 19:43
  agraba
  Poziom 20  

  Telewizor nie musi mieć możliwości wyłączania dźwięku. Wystarczy go wyciszyć do końca. Po za tym ostatnim zdaniem przeczysz pierwszemu. Bo jeśli masz funkcję "mute" to wyłączasz dźwięk w telewizorze. Głośniki komputerowe raczej ustaw na 1/2, żeby uniknąć zniekształceń, zaś dokładną regulację można przeprowadzać polotem dekodera.

  0
 • #7 23 Lis 2011 19:54
  Telemaniak19
  Poziom 5  

  ok spróbuję tak podłączyć do dekodera, tylko że jest taka sprawa jesczze że teraz jak np mam na max ustawioną gośność pilotem dekodera to w telewizorze brzęczy coś a jak dekoder jest na połówke głośności ustawiony i reguluje głośnośc pilotem od tv to jest dobrze, i nie wiem jak to by wyglądało po podłączeniu głośników komputerowych bo tam też mam pokrętło do sterowania głośnością i się robią już 3 "piloty"

  0
 • #8 30 Lis 2011 11:47
  Telemaniak19
  Poziom 5  

  Więc tak:

  1. kupiłem kabel audio extension cable stereo z jednej strony z wejściem na mini jacka (od głośników komputerowych a z drugiej strony zakończony mini jackiem mam też kabel adapter cinch stereo z jednej strony wejście dziurka na mini jacka a z drugiej 2 końcówki białą i czerwoną.

  Podłączyłem do dvd białą i czerwoną końcówkę i dźwięk leci z głośników komputerowych, po zmianie i podłączeniu do dekodera białej i czerwonej końcówki też dźwięk leci z głośników komputerowych (wyciszyłem do 0 dźwięk pilotem telewizora w obu przypadkach i regulacja głośności działała [w zależności do którego urządzenia podłączyłem] pilotem od dvd albo od dekodera).

  Chciałbym się dowiedzieć czy takie podłączenie głośników komputerowych jest poprawne i czy jest jakaś możliwość żeby nie trzeba było przekładać wtyczek (białej i czerwonej) raz od dvd a potem z powrotem do dekodera. ??

  Dodano po 36 [minuty]:  Niech ktoś kto się na tym zna poda mi swoj nr gg bo tutaj trzeba czekać pół dnia na odpowiedź a ja chce od razu opisać na gg o co chodzi i robić na bieżąco.

  Dodano po 57 [minuty]:

  Dobra zrobiłem zdjęcia:

  Telewizor:
  Telewizor-dekoder kablówki-głośniki = podłączenie

  DVD:

  Telewizor-dekoder kablówki-głośniki = podłączenie

  Dekoder kablówki ferguson Ariva pvr 100:

  Telewizor-dekoder kablówki-głośniki = podłączenie


  Do jednego Euro złącza w telewizorze podłączony jest dekoder kablówki, do drugiego Euro złącza w telewizorze podłączony jest DVD.

  Czy to jest dorbze podłączone i jak podłączyć kino domowego ?

  0
 • #9 30 Lis 2011 19:56
  Telemaniak19
  Poziom 5  

  Ktoś podpowie??

  0