Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo G570, Wymiana matrycy, martwy piksel

PiernikFR 23 Nov 2011 19:42 6527 17
lampy.pl
    PiernikFR
    Level 10  
    Witam, otóż od wczoraj pojawia się na środku matrycy subpiksel emitujący zielone światło, żaden program nie pomaga, delikatne masowanie działa ale po zamknięciu monitora, a czasami przy odchylaniu monitora z powrotem pojawia się ta zielona kropka, Laptopa kupiłem tydzień temu w media markcie i zastanawiam się czy gwarancja obejmie takie uszkodzenie. I czy może jest jakiś inny sposób naprawy...
  • lampy.pl
    FlyBoy
    Level 28  
    Proponuję po prostu skontaktować się ze sprzedawcą i zapytać. Szkoda gwarancji, lepiej się za to samemu nie brać.
    Bródka

Level 42  
    Watpie aby przy jednym subpixelu wymienili lapka czy tez matryce, tutaj wyznacznikiem jest Norma ISO 13406-2
    FlyBoy
    Level 28  
    Szanujący się producent, jak na przykład DELL wymienia monitory nawet z jednym martwym pikselem.
  • lampy.pl
    Bródka

Level 42  
    Tu nie chodzi o szanowanie się tylko warunki gwarancji i zastosowany typ matrycy, dell ma zupełnie inną gwarancje niż taki lenovo
    PiernikFR
    Level 10  
    tylko jeżeli by to była tylko wada matrycy to myślę ze poruszanie monitorem nie miało by dużego wpływu na to czy martwy piksel jest czy go nie ma, jutro rano pojadę z nim do sklepu i zobaczę co mi na to powiedzą, puki co wysłałem wczoraj maila do działu pomocy technicznej lenovo i jeszcze mi nie odpisali. Przeglądałem kartę gwarancyjną i nie ma w niej mowy o martwych pikselach

PS
    Dodzwoniłem się do jednego z autoryzowanych serwisów i dowiedziałem się że jeżeli okaże się że jest to fabryczna wada matrycy, to mi wymienią matryce na nową w ramach gwarancji
    leonheart
    Level 13  
    Próbuj, ale sytuacja jest kiepska. Gwarancja tego nie obejmie a jest to wada wybitnie matrycy niczego innego. Lenovo to kiepski obecnie producent szczerze wątpie, że wymienią.
    Bródka

Level 42  
    PiernikFR wrote:
    tylko jeżeli by to była tylko wada matrycy to myślę ze poruszanie monitorem nie miało by dużego wpływu na to czy martwy piksel jest czy go nie ma, jutro rano pojadę z nim do sklepu i zobaczę co mi na to powiedzą, puki co wysłałem wczoraj maila do działu pomocy technicznej lenovo i jeszcze mi nie odpisali. Przeglądałem kartę gwarancyjną i nie ma w niej mowy o martwych pikselach

PS
    Dodzwoniłem się do jednego z autoryzowanych serwisów i dowiedziałem się że jeżeli okaże się że jest to fabryczna wada matrycy, to mi wymienią matryce na nową w ramach gwarancji

Subpiksel to wina matrycy czy tego chcesz czy nie, lcd nie jest idealne dlatego norma mówi swoje, nawet jak trafiłeś na chętnego gościa do pomocy może to nie przejść bezpośrednio w serwisie producenta
    Ruszając matryca są pewne naprężenie, a wadliwe piksele to nic innego jak problem z ich połączeniami wiec przy naprężeniu jest połączenie lub i nie, nawiasem mówiąc sam mam jeden wadliwy subpiksel w swoim lapku i nie zwracam na niego uwagi i mi on wcale nie przeszkadza

leonheart wrote:
    Próbuj, ale sytuacja jest kiepska. Gwarancja tego nie obejmie a jest to wada wybitnie matrycy niczego innego. Lenovo to kiepski obecnie producent szczerze wątpie, że wymienią.

Matryce są robione przez kilku producentów m.in przez samsunga, 90% lapkow ma te same matryce, lenovo nie robi matryc
    PiernikFR
    Level 10  
    Ale jeżeli serwisant powiedział, że mam go reklamować u sprzedawcy, to znaczy że chyba jest cień szansy, bo inaczej na pewno by mnie poinformował o tym że gwarancja tego nie obejmuje.
    Bródka

Level 42  
    Z doświadczenia wiem że oni co innego gadają, a co innego robią, chcesz wysyłaj, chyba nawet można bezpośrednio do serwisu lenovo po przez ich stronę, nie musisz przez sklep z reszta sprzedawca wysyła do serwisu producenta czy to bezpośrednio czy po przez dystrybutora
    PiernikFR
    Level 10  
    no spróbuje bo irytuje mnie to, coś gdzieś kiedyś przeczytałem że taki piksel kiedyś może zacząć z powrotem działać, na ile to jest prawda??
    Bródka

Level 42  
    Mozna spróbować odratować tak subpiksel, sam to robiłem w swoim monitorze bo gdy był nowy pojawił się subpiksel, użyłem programu i już go nie ma a monitor ma 6 lat

http://strony.toya.net.pl/~awulkiew/?page=pixelrepairer&lang=pl

Wybierasz np obraz który miga z określoną wartością ms, wybierasz jego obszar np 5x5 i na poczatek kolor inny niż ma twój subpiksel i przenosisz ten kwadracik na obszar występowania subpiksela, jeśli po pół godzinie nie zniknie subpiksel to raczej już nic z tym nie zrobisz, program po prostu pobudza subpiksel do pracy
    PiernikFR
    Level 10  
    tym programem to już walczyłem z godzinę i nic, i jak wcześniej mówiłem to nie jest kwestia że on jest permanentnie "zawieszony" tylko raz działa potem zaczyna mi się świecić na zielono, lekko przejadę po nim ściereczką i zniknie później lekko przymknę monitor i znów się pojawi zielona korpka...
  • Helpful post
    Bródka

Level 42  
    Wiec tak jak pisałem nie styka, aby to wyeliminować musisz wymienić matryce
    PiernikFR
    Level 10  
    ok, dzięki za pomoc! przynajmniej wiem na czym stoję

Byłem w sklepie i tak jak mnie uprzedzano, mogą mi go wziąć ale po 3 tygodniach mogą mi odesłać bez naprawy... Tak więc nauczę się z tym żyć, a jak mi to bardzo będzie przeszkadzać to taka matryca to koszt ok. 350zł więc też tragedii nie ma
    PiernikFR
    Level 10  
    Mam pewne pytanie, a nie chce otwierać nowego tematu. Jeżeli podjąłbym się wymiany matrycy ze względu na dość uciążliwy subpiksel do którego ciężko jest mi się przyzwyczaić, to jaką matryce wybrać?? jest kilka firm które oferują matryce zamienne do tego modelu ale nic w internecie nie mogę znaleźć na temat jakości. Może ktoś ma doświadczenie w wymianach matryc i mógłby mi doradzić jaka jest najlepsza??
    Bródka

Level 42  
    Ale wiesz ze stracisz gwarancje ?
    Matryce dobierasz na podstawie oznaczeń na obecnej, zamiennik takiej matrycy to koszt ponad 200zl, wpisz w popularnym portalu aukcyjnym "matryca lenovo g570" to ci się wyswietli

P.S. Większość matryc w laptopach jest taka sama ale zdarza sie ze mogą nie działać po podłączeniu dlatego najlepiej szukać po numerach
    PiernikFR
    Level 10  
    rozumiem, no mam świadomość tego ze stracę gwarancje aczkolwiek wydaje mi się że tylko wtedy kiedy rozbiorą skrzydło monitora:P żałuje że nie wykupiłem gwarancji od zniszczeń a początkowo chciałem, wbiłbym śrubokręt w matryce, powiedział że przypadkiem spadł mi z biurka i po kłopocie...