Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie mogę ustawić rozdzielczości 1440x900 na nowych sterownikach Nvidia.

23 Lis 2011 21:00 7210 9
  • Poziom 8  
    Do karty graficznej mam zainstalowany sterownik Nvidia wersja 266.58. Nie ma w panelu sterowania gotowej rozdzielczości 1440x900 więc korzystam z dostosowanej. Wszystko śmiga bez większych problemów. Do nowej gry Need For Speed The Run wymagany jest jednak sterownik w wersji 285.38. Pobrałem ten sterownik, zainstalowałem i jest problem z uzyskaniem wyżej wymienionej rozdzielczości. Teoretycznie można ręcznie ustawić 1440x900 ale obraz wtedy jest nie wyraźny, rozmyty i rozmiar nie jest odpowiedni. Sprawdzałem również sterowniki w wersji 285.62 i 285.79. Problem ten sam. Jak mogę uzyskac "właściwą" rozdzielczość na tych sterownikach? Może trzeba gdzieś zmienić ustawienia? Jeśli tak to gdzie?
    Sprzęt:
    Procesor - Intel Core 2 Duo e4500 (2,2GHz)
    Płyta główna - Asus P5K
    Karta grafiki - Gainward Geforce 9600 GT
    Karta dźwiękowa - Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio
    Pamięć RAM - 4GB
    Dysk - 500 GB
    Zasilacz - 400W (firmy nie pamiętam)
    Monitor - Asus VW 192s
    System - Windows 7 Professional 64 bit
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Na wszystkich nowszych sterownikach jest tak samo. Udało mi się jednak obejść ten problem. Oprócz ustawienia rozdzielczości dostosowanej musiałem jeszcze ręcznie wpisać taktowanie. Starsze sterowniki robiły to automatycznie, nowsze jak widać już nie. Pytanie tylko czy grzebanie w tych ustawieniach jest bezpieczne? Dla wyjaśnienia dodam że nie wpisywałem taktowania na chybił trafił. Spisałem te wartości na starszych sterownikach, z którymi nie było tego problemu.
  • Poziom 8  
    danielb406 napisał:
    Chodzi Ci o ustawienia częstotliwości taktowania GPU i pamięci? Każda karta ma przecież swoje, nie zależy to od sterowników. O jakie taktowanie Ci chodzi?

Jeszcze jedno. Zobacz czy masz sterowniki od monitora zainstalowane. Jeśli nie bezwzględnie zainstaluj. Proponował bym zmienić kabel do monitora, w Windows 7 jeśli chodzi o DVI to tylko na 24+1 tzw, bo możesz mieć 18+1 i stąd problem.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/files-rtvforum/bez_tytu_u_5247.jpg
    Sterowników do tego monitora nie ma.
  • Poziom 8  
    danielb406 napisał:
    Aha, czyli po prostu o rozdzielczość chodziło. Czy od nowości z nim tak było, że dopasowanej do niego rozdzielczości nie mógł wyświetlić? Czy podłączony jest na oryginalnym kablu dołączonym do niego? Czy podłączałeś ten monitor do innego komputera? Czy zmieniałeś kabel na jakiś inny? Wiem, że z tym monitorem są problemy, ale nowy kabel 24+1 warto spróbować pożyczyć od kogoś. Na samsungu też 19' zmiana kabla pomogła. Może być uszkodzony fabrycznie, może być dany nie tego typu. Spróbuj coś z tych rzeczy po kombinować.

Na początku wyświetlał mi rozdzielczości 1440x900. Problemy zaczęły się później. Nie jestem pewien ale chyba jeszcze przed zmianą systemu z XP na WIN7. Kabel od nowości ten sam czyli oryginalny dołączony do monitora. Podmiana kabla niczego nie zmieniła. Jak narazie daje się te problemy przeskoczyć ale im nowsze sterowniki tym więcej kombinacji muszę robić. Najpierw ręcznie musiałem ustawiać rozdzielczość, teraz nawet to taktowanie. Na szczęście wystarczy to zrobić raz.
  • Poziom 8  
    danielb406 napisał:
    Żebym nie był gołosłowny proszę zerknij na problem innych użytkowników (ten sam) przy przesiadce z XP na 7. (myślę, że link do innego forum nie zabroniony :P)

http://windows7forum.pl/problem-z-rozdzielczo...0-nvidia-geforce-9600gt-rozwiazany-t-862.html

Jeżeli zmieniałeś kabel to może na takiego samego typu. Nie będę się upierał,nie mam więcej pomysłów. Mi pomogło, powodzenia :)

Być może był to taki sam kabel. Pewności nie mam bo nawet nie miałem pojęcia że one moga się różnić. Korzystam z przejściówki DVI na D-SUB więc może tu tkwi problem? Tylko że od samego początku na takim połączeniu śmigało.