Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw 2 kolumny + subwoofer.

Zgoniasty 23 Lis 2011 21:16 1447 5
  • #1 23 Lis 2011 21:16
    Zgoniasty
    Poziom 8  

Witam !

Proszę powiedźcie, czy dla 2 x 30W satelitek, subwoofer TAGA Harmony 80W (allegro 220zł) będzie za słaby ?

Niestety nie mam możliwości w źródle zmniejszyć mocy wyjściowej dla satelitek :(. Jest jakiś inny sposób, aby mieć możliwość wyregulowania satelitek względem subwoofera ?

Z tego co patrzyłem dla mocy 30W x 2 potrzebny jest sub 100-110W...

Znalazłem także: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1303172.html , gdzie w drugim poście ktoś pisze o dodatkowym potencjometrze. Może ktoś mi doradzi, jak to zrobić. Chyba chodzi o podłączenie tego między wyjścia, a kolumny...

Moderowany przez dj-MatyAS:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=10173870&highlight=#10173870
    3.1.12. (10.1, 10.5) Zabronione jest publikowanie tych samych, lub bardzo podobnych informacji w wielu działach forum.
    Ostrzeżenie.

0 5
  • #2 23 Lis 2011 22:02
    kborowiec
    Poziom 17  

Jeśli sub jest aktywny, to właściwie nie ma znaczenia jego moc czy efektywnośc. Raczej należałoby zwrócic uwagę na średnicę głośnika w nim zastosowanego, bo określa ona (wraz z trudnym do oszacowania z zewnątrz wychyleniem liniowym) ilośc powietrza jaką głosnik może przetłoczyc, a tym samym maksymalny poziom dźwięku. Wg mnie głośnik basowy w subie powinien miec powierzchnię membrany minimum dwa razy większą niż mają głośniki basowe w satelitach.

0
  • #3 24 Lis 2011 07:11
    sobiech_polska
    Poziom 23  

@Zgoniasty - a możesz powiedzieć w ogóle co to za satelitki 2x30W i z jakim wzmacniaczem współpracują, jakie masz pomieszczenie i po co w ogóle Ci subwoofer?

kborowiec napisał:
    Wg mnie głośnik basowy w subie powinien miec powierzchnię membrany minimum dwa razy większą niż mają głośniki basowe w satelitach.

Rozmiar membrany w subwooferze wcale nie musi być (minimum) dwa razy większy. Gdy satelity mają w obudowach np. 15 cm (średnio)niskotonowe, to nie trzeba od razu ładować do nich suba 30 cm (wystarczy dobrze skonstruowany subwoofer z 20 cm przetwornikiem, a czasem nawet 16,5 cm (np. Velodyne Impact Mini)).

0
  • #4 24 Lis 2011 12:13
    Zgoniasty
    Poziom 8  

Słucham dubstepu, wieża to jvc ex-a1. Membrana ma 8 cm. W wieży jest tryb sub on i wtedy głośniki wytwarzają wysokie tony. Czy teraz ten sub mi wystarczy ? Bo jak podłącze wszystko do wieży, to reguluje oddzielnie głośniki i suba w tylu ... Czy inaczej - wszystko jedną gałką. Pokój ma 16 m2 i jest zagraćony meblami.

0
  • Pomocny post
    #5 24 Lis 2011 12:37
    sobiech_polska
    Poziom 23  

Na subwooferze głośność dostosowujesz raz (do głośności kolumn), a później wszystko regulujesz już gałką na wieży. Na Twoim miejscu nie kupowałbym takiego subwoofera do takiego sprzętu, bo basu będzie więcej, ale marnej jakości.

0
  • #6 24 Lis 2011 12:41
    Zgoniasty
    Poziom 8  

Sądzisz ze stx 140 za 320zł, co waży 9 kg i ma celulozową membranę jest lepszy ? Opinie na ceneo są pozytywne odnośnie tsw 80...

0