Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cztery pudła po kolumnach Unitry, co do nich wsadzić?

CzarekWozniak 10 Gru 2004 08:29 779 2
  • #1 10 Gru 2004 08:29
    CzarekWozniak
    Poziom 2  

Mam cztery kolumny unitry, małej mocy(ok.21Wszt.8Ohm) Głośniki orginalne straciły już zawieszenie, poprostu struchlało. Zesawy dwudrożne, niskotonowy to był chyba GDN16/15, wysokotonowy9/20-chyba. Chcę wsadzić do tego sprzętu coś żeby grało i nie zależy mi na jakości dźwięku tak jak na pieniądzach które mieł bym na to wydać. Myślałem o głośnikach Tonsila GDN16/30 8 Ohm i GDW 9/15/6 8 Ohm. No i zwrotnice jakąś tam wsadze bo w orginale tylko wysokotonowy był dzielony jakimś kondensatorem. Wzmacniacz mam "SAM"4x20W 8Ohm. Te głośniki Tonsila to najtańsze modele a i tak razy cztery to dużo kosztują.
    No wiele mądrych żeczy na forum słyszałem ale na to niech mi ktoś poradzi.

0 2
  • #3 10 Gru 2004 11:55
    toadi
    Spec od akustyki

Mozesz urzyc jeszcze tesli niskotonowego XW-165-1398 albo ARN-165-05/8
    maja podobna charakterystyke przenoszenia . Sa sporo tansze od tonsila kosztuja ok 38zł/szt. Jest jeszcze inna propozycja a mianowicie regeneracja starych jesli sie czujesz na silach wtedy koszt naprawy jaks ie sprwiesz wyjdzie 10zł/sztuke wysokotonowy GDW9/15 to bardzo dobry glosnik tylko strasznie glosny trzeba by go stlumic mozesz zostac przy samym kondenatorze albo kupic jakas org zwrotnice wystarczy 6dB/okt o Podzial 3500-4000hz

0
  Szukaj w 5mln produktów