Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Statyw do wiertarko-szlifierki Velleman VTHD05

23 Lis 2011 23:01 4461 1
  • Poziom 1  
    Witam
    Wykonuję amatorsko płytki PCB i w ramach tego zakupiłem sobie stosunkowo tanią wiertarko szlifierkę Velleman VTHD05. Dodatkowo dokupiłem wiertła widiowe 0,8 mm.
    Ku mojemu zaskoczeniu wiertarka ma chyba jakiś niestandardowy uchwyt. Posiadam statyw o mocowaniu 40 mm. Niestety wyżej wymieniona wiertarka nie mieści się w statywie.

Z pewnością sporo osób na elektrodzie posiada taką mini wiertareczkę. Tak więc:

Czy istnieje statyw do tej wiertarki?

A jeżeli nie to jak radzą sobie użytkownicy przy wierceniu otworów w laminacie?

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Używam wiertarki Velleman VTHD24B ze standardowym stojakiem. Rzeczywiście, obudowa wiertarki jest zbyt gruba, żeby zmieścić się w typowym uchwycie, dlatego trochę go przerobiłem. Tak jak widać na zdjęciach, uchwyt wyciąłem, w jego podstawie został kawałek wycinka koła. Objemka zrobiona jest z blachy aluminiowej 1 mm, dociśniętej miękkim stalowym drutem. Z boków przykręciłem stalowe kątowniki. Całość ściśnięta jest śrubami, widać to dokładnie na obrazkach. Używam tego zestawu już od kilku lat, sprawuje się bez zarzutu.