Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Aparat do bezdechu, pomocy!

lighthammer89 24 Nov 2011 02:37 2490 10
Computer Controls
    lighthammer89
    Level 9  
    Witam
    Mam następujący problem. Musze zaprojektować aparat do wspomagania oddychania dla osób z bezdechem. Potrzebuje schematów takich aparatów. Respiratory niestety są napędzane głownie przez ciśnienie w instalacjach szpitalnych. Natomiast u mnie musi być to sprężarka jedno strumieniowa.Tyle że ze sprężarką mam następujący problem. Przepływowe (osiowa, promieniowa) maja za duży przepływ a za małe ciśnienie i duże gabaryty ( po za tym jakiejś sensownej książki nie mogę znaleźć do projektowania, ta która mam jest z 1960r!!! może jakieś pomysły na dobra lekturę??) lukałem jeszcze na perystaltyczne ale są cholernie drogie pomijając małe przepływy. Tłokowe itp. nie wchodzą w rachubę bo są za głośne. Pomocy, każde info może się przydać.
    Pozdro
  • Computer Controls
  • Computer Controls
    lighthammer89
    Level 9  
    min. 30l/min i 4kPa
    lighthammer89
    Level 9  
    O nie, niestety za duże no i zbyt duże różnice parametrów.
    WaWrzOL
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Temat do pracy teoretycznej, modelu czy prototypu? Niech kolega rozejrzy się za reduktorami ciśnienia.
    lighthammer89
    Level 9  
    Do modelu
    fernandosucre
    Moderator of Medical equipment
    To może coś na membranach?
    lighthammer89
    Level 9  
    Hmmm... tego nie sprawdzałem, muszę przejrzeć parę katalogów
    WaWrzOL
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Kolego popatrz jak to jest rozwiązane w respiratorach, dodatkowo spójrz jak działa ambu. Jeśli to ma być model to proponuję skupić się samej detekcji bezdechu, bo kogo będzie interesować jaką pompę zastosowałeś?
    lighthammer89
    Level 9  
    Na schemacie respiratora znalazlem mikroturbine (cokolwiek to jest bo nic na ten temat nie znalazlem) a wykrycie bezdechu to jest pryszcz przy temacie sprezarki. Wystarczy czujnik na podcisnienie i Voila :)