Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

clarion pu-2473a brak możliwości podgłoszenia.

kluk jerzy 24 Lis 2011 08:45 1369 4
  • #1 24 Lis 2011 08:45
    kluk jerzy
    Poziom 9  

Witam posiadam radio clarion pu-2473a od pewnego czasu nie można podgłosinić
    radia to znaczy jak radio odtwarza muzykę z płyty to wszystko jest ok, ale jak przełączę na fm to radio gra bardzo cicho mimo że kręcę pokrętłem nic się nie dzieje. Na wyświetlaczu skala głośności idzie w górę a radio cały czas gra bardzo cicho. Czasem się zdarzyło że radio normalnie grało ale teraz przestało całkowicie.
    Może gdzie mniej więcej szukać usterki?

0 4
  • #2 24 Lis 2011 09:00
    korrus666
    Poziom 40  

Ja bym szukał między wyjściem z radia a wejściem przedwzmacniacza. Może jakiś problem z układem przełączającym wejścia, jakiś zimny lut albo sam moduł radia pada. Jak się nie znasz będzie ci ciężko coś zrobić. Poza tym przydałby się schemat. Poszukaj w bazie na elektrodzie serwisówki do tego modelu.

0
  • #3 24 Lis 2011 10:04
    kluk jerzy
    Poziom 9  

Ze znajomością elektroniki nie jest u manie aż tak tragicznie jakieś pojęcie mam.
    Myślę ze z pomocą bardziej doświadczonych kolegów z forum uda mi się to radio uruchomić dodam se radio jakiś czas temu podczas jazdy zaczynało działać poprawnie a po chwili przestawało więc też pomyślałem o zimnych lutach.

Dodano po 55 [minuty]:

Schemat już mama http://www.4shared.com/get/gFRdTDtv/Clarion_PU-2472A_CAR_CD_RADIO_.html mógłby mi ktoś podpowiedzieć od czego zacząć pomiary przypominam że radio normalnie działa tylko brak jest możliwości podgłoszenia w trybie FM.

0
  • #4 24 Lis 2011 11:21
    korrus666
    Poziom 40  

Patrzę na ten schemat i muszę Ci powiedzieć że łatwo nie będzie. Szukałbym w pobliży piny 57 układu IC201. Jest to wejście MPX z którego układ ten dekoduje sygnał do audio (stereo). Jeśli tam wszystko w porządku to ja nie mam pomysłów.
    Selektor wejść i układ dekodera stereo to jeden układ przy okazji spełniający jeszcze kilka innych funkcji. Pierwotna koncepcja z szukaniem błędu w pobliżu selektora się nie sprawdzi. Skoro sygnał z CD jest silny to z radia również powinien być.

0
  • #5 24 Lis 2011 12:23
    kluk jerzy
    Poziom 9  

Z cd jest silny i gra elegancko na radiu sygnał jest jakby w mono taki tępy
    radio można ściszać i podgłaszać ale na max gra cichutko. Poprawiłem luty wyglądające podejrzanie ale nic się nie zmieniło. Widać że radio było wcześniej naprawiane kilka ścieżek jest uzupełniane bu były przepalone. jak podłączyłem auto pod kompa to wywalało błąd że kabel od anteny jest zwarty do masy. Jak podmienię radio na z innego samochodu to gra normalnie więc to chyba nie wina anteny.

0
  Szukaj w 5mln produktów