Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter po dodaniu gazu gaśnie.. 4T

24 Lis 2011 08:51 20344 7
  • Poziom 13  
    Witam! Mam taki problem ze swoim skuterkiem otóż dziś chciałem jechać do szkoły skuterek ładnie od kopnięcia zapalił i jak zawsze zapale go ubieram sie w między czasie żeby troche sie zagrzał i tak około 3 minuty sobie chodzi na wolnych obrotach no ale wsiadam dodaje gazu i co? I stoje bo skuter zgasł. Odpaliłem go dodałem troche gazu skuter znowu zdechł. Skuter za każdym razem odpala bez problemu. Ponownie odpaliłem i dałem mu pochodzić z 15 minut może dłużej podchodze dodaje gazu skuter gaśnie... Wczoraj jeszcze ładnie chodziła za ciepło to też nie było. I tak sie zastanawiam czy to nie przez paliwo co wczoraj wlałem bo zalałem na innej stacji niż wcześniej no i tak troche czuć czymś z tłumika jakby stopionym plastikiem lub czymś podobnym. Gaźnik jest wyczyszczony filtr powietrza też paliwa jest nowy założony. Sprawdziłem wężyki żaden nie jest pękniety więc lewe powietrze też chyba odpada. Regulacja gaźnika też jest chyba dobra bo świeca ma ładny kolorek. Skuter ma przejechane prawie 9 tyś ale przy 4 tysiącach był wymieniany cylinder tłok i pierścienie po za tym czuć pod kopnikiem że komresje ma dobrą. Czasami jak odbije to noge chce złamać.. No ale dlaczego on mi tak gaśnie? Czy to może być wina tego felernego paliwa?
  • Poziom 13  
    leon99 napisał:
    może być paliwo, świeca (zapłon) albo gaźnik się rozregulował (w Chinolach same to robią)

Jeśli chodzi o regulacje to kręciłem troche tą srubką w jedna i w drugą strone a jeśli chodzi o świece to wkręciłem inną nową i dalej jest to samo
  • Poziom 11  
    Możesz spróbować spuścić te paliwo, a nalać innego, ze stacji gdzie zawsze tankowałeś
  • Poziom 26  
    Dokładnie, tak jak koledzy wyżej napisali,wymienić paliwo i dodać ok 10 procent denaturatu dla związania ewentualnej wody w układzie zasilania.
  • Poziom 13  
    Znalazłem chyba usterke albo nawet dwie. Pierwsza to jak jest rura od filtra do gaźnika co idzie to ona przy filtrze jest troche urwana a po drugie to membrana w gaźniku jest troche przedarta co dziwne bo gaźnik jest nowy kupiony 3 tygodnie temu w sklepie
  • Poziom 11  
    To jak gaźnik ma dopiero 3 tygodnie to go reklamuj, może się uda.
  • Poziom 13  
    marcin29pa napisał:
    To jak gaźnik ma dopiero 3 tygodnie to go reklamuj, może się uda.

Raczej nie bo nie wiem gdzie mam paragon..