Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bardzo stary komputer i małe utrudnienia

24 Lis 2011 11:04 2079 21
  • Poziom 20  
    Witam
    posiadam bardzo stary komputer
    chciałbym go podkręcić
    komputer ma około 12 lat czasami
    Celeron 501Mhz
    196 MB Ram (128MB+64MB)
    Nvidia GeForce 440Mx (64MB)
    MS-6198
    zasilacz codegen 300wat (Niestety z czarnej listy ale pracuje od nowości i żadnych problemów napięcia nie zmieniły się.)
    chciałbym podkręcić
    Ram
    Procesor
    I kartę graficzną
    oraz obudowę komputera jakoś przyozdobić
    Nie którzy powiedzą pewnie że nie warto ale dla mnie jest to ważne.
    Ten komputer wytrzymuje wiele.
    Gram na nim nawet W GTA Vice City i podobne i gra jest płynna czasami się przytnie ale to rzadko.
    Chciałbym też żeby komputer po zamknięciu systemu sam się wyłączał a nie trzeba czekać i na koniec wyłączać go przyciskiem.Rady z internetu na wyłączanie nie pomagają te zmiany w rejestrze
  • PCBway
  • Moderator - Komputery Serwis
    Nie podkręcisz procesora ani pamięci ram, ponieważ twój bios nie daje tak owej możliwości niestety. Tylko w nowych płytach głównych bios udostępnia takie możliwości. Musisz się męczyć tak jak jest. Kartę graficzną możesz podkręcić w programie pod Windowsem np. Power Strip.
    http://www.dobreprogramy.pl/PowerStrip,Program,Windows,13167.html
  • Poziom 20  
    A jakiś programem nie da rady podkręcić Pamięci Ram i procesora?
    A ile mogę włożyć max Ramu i jaki procesor uciągnie?
  • PCBway
  • Poziom 36  
    Kolego podaj pełną nazwę płyty głównej a nie wersję pcb. Możliwe, że zworkami na płycie się da coś podnieść. Pamięci sdr bardzo słabo się podkręcają, lub wnet wcale. Zmniejsze choćby o 0.5s dostępu u mnie zawsze skutkowało, nie działaniem. Zwróć uwagę, że rozbudowa tego "padła", to strata pieniędzy, gdyż kości sdr są drogie. Chyba że posiadasz pełną szufladę sdr ;)
  • Poziom 29  
    Przecież podał pełna nazwę płyty MS-6198. Tu masz specyfikacje tej płyty.
  • Poziom 39  
    A ja z kolei uwazam ze SDR podkrecaja sie calkiem ok.
    +33mhz robia praktycznie zawsze, a niektorym mozna i zanizyc timingi.
    Oczywiscie wiem ze te +33MHz to smiesznie brzmi w dzisiejszych czasach ale kiedys to bylo cos ;)
    66 pracowaly jako 100, 100 jako 133, a 133 juz na ogol nie wiele wyzej bo konczyly sie mozliwosci tamtych plyt glownych jesli chodzi o FSB ;)

Pytanie jaki Celeron.
    Jak Celeron Coppermine to krecily sie calkiem dobrze.
    Jak starsze Mendocino to juz gorzej. A Celeron 500 to raczej jednak Mendocino bedzie.
    Nie mniej jednak to FSB100 powinien strawic ;)
  • Poziom 30  
    Po co go podkręcać. Za grosze można go trochę unowocześnić. Za 20zł masz 1GB pamięci ram (ta płyta obsługuje pamięć sdram ECC, a jest ona tańsza niż zwykła pamięć sdram), max procesor do w/w płyty to Pentium III 1Ghz za 7zł.
  • Poziom 11  
    Niedawno złożyłem pc'ta z części z giełdy :

Pentium 4 1,6 ghz
    1 gb ram
    dysk twardy 120gb
    płyta główna to zagadka, chyba żeby użyć jakiegoś programu, bo na płycie numerek przetarty a kupiona bez pudełka
    zasilacz + obudowa z odzysku (czyt. z piwnicy ze starego rzęcha)

pc służy do pobierania filmów, miał pobierać jak najmniej prądu i być cichy
    kosztowało mnie to 40 zł :)
  • Poziom 20  
    Czyli za 27 zł mogę z niego zrobić maszynkę do słabszych gier.
    Wiecie jak ma się taki komputer do dyspozycji to robi się co może mam jeszcze laptopa ale wiecie tata drze mordę że mam swój komputer.
  • Poziom 43  
    Do grania w starsze gry to zainwestuj sobie w PlayStation 2. Nadal trzymam w domu i zabawa jest przednia przy Tekken 4 czy GT4 oraz po browarku/ach :D
  • Poziom 20  
    wariato napisał:
    Do grania w starsze gry to zainwestuj sobie w PlayStation 2. Nadal trzymam w domu i zabawa jest przednia przy Tekken 4 czy GT4 oraz po browarku/ach :D

PlayStation2 mam ale co do piwa to może zaczekam te 4 lata do 18 co bo tak to mnie tata z domu wywali
  • Poziom 43  
    Ale ja absolutnie nie namawiam do jego spożywania :) pisałem tylko o moich "doświadczeniach".
  • Poziom 20  
    ok
    możecie podać konkretne modele procesorów i kości Ram które mój staruszek uciągnie
  • Poziom 39  
    P3 1Ghz 133FSB 256KB L2 ;)
    RAM tez najlepiej 133MHz, idealem bylby CL2.

No chyba ze P3 Tualatin, ale to trzeba modzic i nie ma gwarancji ze plyta obsluzy.
  • Poziom 20  
    czyli jak zajdę do sklepu komputerowego poproszę
    procesor P3 1 Ghz
    i SDRam ECC 1 GB tylko te jeden GB to na jeden slot uciągnie czy 2 x 512 mb
  • Poziom 29  
    terminator988 napisał:
    procesor P3 1 Ghz

W instrukcji jest napisane coś takiego "It supports 8 MB to 512 MB DIMM memory module." Wątpię byś w jakimś sklepie komputowym dostał taki procesor. To jest stary procesor. W grę wchodzi chyba tylko sprzęt używany.
  • Poziom 39  
    I RAM bez ECC, nie wiem kto napisal ze ECC sa tansze ;p
  • Moderator - Komputery Serwis
    terminator988 napisał:
    procesor P3 1 Ghz

W żadnym sklepie już tego nie dostaniesz, zbyt stare podzespoły. Zostaje tylko szukanie na aukcjach lub w sklepach internetowych (może któryś ma jakieś bardzo stare zapasy magazynowe).
  • Poziom 20  
    W sklepie niedaleko mnie na pewno będzie ponieważ mają tam kości SDRam 32MB więc 512MB też się znajdzie.
  • Poziom 30  
    Ja napisałem ze ecc jest tańszy i podtrzymuje to . Rożnica jest kilkunastu zł. 2x512MB ecc - 20zł Link

2x512MB bez ecc .Link - 40zł

Pentium III 1000MHz za 3zł Link