Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw rozwojowy dla układów LM3S9D96 Stellaris od element14 i Texas Instruments

magic9 24 Lis 2011 12:36 3275 10
 • Zestaw rozwojowy dla układów LM3S9D96 Stellaris od element14 i Texas InstrumentsNowy zestaw pozwoli na przyspieszenie prac nad tworzeniem aplikacji sieciowych i przemysłowych dla układów z rodziny LM3S9D96 Stellaris z rdzeniem ARM Cortex-M3.

  Portal element14, we współpracy z firmą Texas Instruments, opracował nowy, tani, a jednocześnie wydajny zestaw rozwojowy wspomagający tworzenie aplikacji z 32-bitowymi układami Stellaris. Zestaw DK-LM3S9D96 jest dostępny w ofercie Farnell w promocyjnej cenie, do wyczerpania zapasów. Stanowi on gotową do użytku platformę, w której skład wchodzą: sprzęt, oprogramowanie, kody źródłowe, sterowniki, przykłady aplikacji oraz wersje testowe narzędzi programistycznych. Pozwala na błyskawiczne i proste rozpoczęcie testów programów uruchamianych na mikrokontrolerze Stellaris LM3S9D96.

  Wśród cech płytki warto wymienić liczne podzespoły przydatne do komunikacji sieciowej, szczególnie w aplikacjach związanych ze sterowaniem w przemyśle oraz funkcjonujących jako HMI (Human-Machine Interface). Na płytce znalazły się: interfejs CAN oraz EPI (External Peripheral Interface) oraz interfejs audio I2S (Integrated Interchip Sound). Do komunikacji z otoczeniem służą interfejsy USB (praca w trybach: OTG/Host/Device) i Ethernet. W zestawie dostarczany jest też 3,5-calowy wyświetlacz LCD TFT oraz stosowne biblioteki graficzne i oprogramowanie potrzebne do obsłużenia go.

  Pełny opis zestawu DK-LM3S9D96 znajduje się pod adresem: http://pl.farnell.com/texas-instruments/dk-lm...tg/dp/2057245?Ntt=DK-LM3S9D96+Development+Kit


  News sponsorowany na podstawie materiałów firmy Farnell

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  magic9
  Redaktor
  Offline 
  Specjalizuje się w: redaktor treści elektroda
  magic9 napisał 383 postów o ocenie 177, pomógł 7 razy. Mieszka w mieście Kielce. Jest z nami od 2010 roku.
 • PCBway
 • #2
  ^Rachel
  Poziom 21  
  Może i jest tani ale dla osób, które pracują, czyli rzadko dla uczniów szkół technicznych lub studentów.
 • #3
  paw789
  Poziom 18  
  Spodziewałem się ceny do 400zł za taki zestaw... Według mnie to wcale nie jest promocyjna cena.
 • PCBway
 • #4
  Qb4HkM
  Poziom 14  
  "głupie" arduino kosztuje około 100zł, a tutaj mamy o niebo wydajniejszy kontroler, wyświetlacz masę wyjść i wejść na płytce. Cena jest IMHO uzasadniona...
 • #5
  Mariojas
  Poziom 17  
  Płytka naszego pewnego kolegi z elektrody kosztuje 280 - 400zł a wyczerpuje w bardzo dużym stopniu możliwości atmegi. Masz tam ten swój wyświetlacz, mase wyjść i wejść. Jedynie mikrokontroler "słabszy". A cena nie porównywalna.

  Oczywiście to nie reklama, tylko podważenie powyższego postu.
 • #6
  michal.fita
  Poziom 14  
  No bez jaj... to ma być cena promocyjna? Ja wiem, że Texas jest drogi. Ale to ewidentnie celuje do amerykańskich korporacji, a nie na polski rynek.

  Swoją drogą autor się powinien zastanowić, czy to faktycznie jest "news", czy raczej "spam" od Farnell'a.
 • #7
  ^Rachel
  Poziom 21  
  Cytat:
  Płytka naszego pewnego kolegi z elektrody kosztuje 280 - 400zł a wyczerpuje w bardzo dużym stopniu możliwości atmegi. Masz tam ten swój wyświetlacz, mase wyjść i wejść. Jedynie mikrokontroler "słabszy". A cena nie porównywalna.

  Oczywiście to nie reklama, tylko podważenie powyższego postu.


  Nie ma co porównywać Atmegi do tego uC z rdzeniem ARM, prosze :
  http://www.ti.com/lit/ml/spmt249/spmt249.pdf

  i sam sobie porównasz już parametry. Mimo tego i tak bym nie kupił tego zestawu, już lepiej kupić sobie ( najlepiej i najtaniej ) zestaw używany z układem FPGA do 200 zł i możliwości ma bardzo duże, bo obsłuży prawie każdy interfejs
 • #8
  Mariojas
  Poziom 17  
  ^Rachel napisał:
  Nie ma co porównywać Atmegi do tego uC z rdzeniem ARM

  To jest fakt nie podważalny. Nie miałem nawet czelności porównywać te dwa układy. Konkretnie chodziło mi o wpis z porównaniem Arduino do tego zestawu.

  Tak czy siak, taki mikrokontroler kosztuje 71zł.
 • #9
  michalko12
  Specjalista - Mikrokontrolery
  Proponuję przeczytać erratę do tego procesora, mnóstwo błędów i 100 cykli kasowanie/zapis. Dużo peryferiów, ale mało portów. Jakieś kosmiczne terminy produkcji niektórych Stellarisów. Tych wad jeszcze można wymieniać.
 • #10
  ^Rachel
  Poziom 21  
  Tylko 100 cykli ? to co to za zestaw ? więc pod tym względem AVR-y wygrywają :)
 • #11
  michalko12
  Specjalista - Mikrokontrolery
  Te 100 cykli to jest gwarantowane, w rzeczywistości może wytrzymać i 10000 cykli. wszystko zależy od zewnętrznych warunków i sztuki. AVR to są procesory z innej półki więc nie ma najmniejszego sensu ich porównywać. Jak ktoś chce porównywać to niech to robi, ale wśród procesorów tego samego kalibru STM32, LPC17xx, LPC18xx,