Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Golf IV licznik motometer wsad

dariuszj 24 Nov 2011 13:18 4851 11
    dariuszj
    Level 20  
    VW Golf IV licznik Motometer 1J0919860D, 0 263 604 000 V03. Potrzebny wsad. Wysypał się. Prędkościomierz pokazuje głupoty. Diagnoza pokazuje uszkodzony wsad.
    dariuszj
    Level 20  
    Dzięki. Pomogło.
    Lucas124
    Level 2  
    Witam, przepraszam, że tak średnio na temat, ale chciałbym się zapytać - czy jest może gdzieś dostępna na forum instrukcja jak wgrać WSAD? Sam WSAD posiadam, jednak nie dotarłem do informacji jak go wgrać.

Pozdrawiam!
    dariuszj
    Level 20  
    Co do instrukcji to nie wiem. Można wgrać VAGiem lub zewnętrznym programatorem wylutowując kość pamięci. Oczywiście przed wgraniem należy odpowiednio skorygować wsad.
    Kenobi40
    Level 10  
    Akurat w moim liczniku szyny CAN nie ma, co do WSADu - posiadam taki, jaki trzeba wgrać, jedyne co, to niestety nie wiem jak to wykonać. Wiem, że przez VAG Tacho można próbować, tym interfejsem, ale jakim programem niestety nie mam pojęcia.
    norek
    Level 16  
    Kenobi40 wrote:
    Akurat w moim liczniku szyny CAN nie ma, co do WSADu - posiadam taki, jaki trzeba wgrać, jedyne co, to niestety nie wiem jak to wykonać. Wiem, że przez VAG Tacho można próbować, tym interfejsem, ale jakim programem niestety nie mam pojęcia.
    Programem VAG-Tacho .
    Kenobi40
    Level 10  
    Tak, tego się domyśliłem :) Ale działa to na zasadzie kopiuj wklej, przenieś, wytnij, czy jak?
    norek
    Level 16  
    Kenobi40 wrote:
    Tak, tego się domyśliłem :) Ale działa to na zasadzie kopiuj wklej, przenieś, wytnij, czy jak?
    Działa to na zasadzie wczytaj eeprom - zapisz eeprom .
    Kenobi40
    Level 10  
    Czyli po prostu podpinam sobie VAGa do auta, włączam program, wskazuję mu miejsce mojego WSADu, potem wczytuję i już po całej operacji? Nie trzeba nic później jakoś konfigurować, zmieniać kodów czy coś podobnego?
    kokos_bp
    Level 17  
    Tam jest immo, trzeba później zrobić dopasowanie