Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czym zastąpić baterie 4LR44

24 Lis 2011 13:28 5003 2
 • Poziom 11  
  Witam.
  Mam problem prawdopodobnie dla forumowiczów banalny.

  Posiadam pilota radiowego do do urządzenia ale jest on zasilany dwoma bateriami 4LR44. Są one dość drogie i trudno dostępne u mnie w mieście i chciałbym je czymś zastąpić (najlepiej akumulatorkami bo pilot szybko się rozładowuje).
  Zaznaczam że nie jest konieczne zachowanie rozmiarów baterii 4LR44 gdyż nowe zasilanie mogę ewentualnie wyprowadzić na zewnątrz lub zmodyfikować obudowę pilota.
  Można te baterie w jakiś sposób zastąpić np. paluszkami lub baterią 9V z jakimś układem?
  Proszę o jakąś poradę.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Witam.


  Pytanie z pozoru nie jest banalne. Do jakiejkolwiek odpowiedzi konieczna jest znajomość sposobu zasilania pilota. W najprostszym przypadku mamy szeregowe połączenie obu baterii, co daje sumarycznie 12V dla całego układu. W tym wypadku można zastosować dowolne źródło o tym napięciu. Drugi przypadek jest trochę bardziej skomplikowany. Istnieje możliwość, że część układu zasilana jest napięciem 6V, a część 12V (trzeci przewód od połączenia środkowego obu 4LR44). W takim wypadku trzeba zastosować dwa źródła po 6V każde. Trzecia możliwość jest najmniej prawdopodobna, a chodzi o zasilanie symetryczne.

  Pzdr.
 • Poziom 18  
  Użyj 8 sztuk baterii LR44, na znanym portalu aukcyjnym można dostać już 10szt za 1zł. Kupując na zapas to nawet z wysyłką i tak wyjdzie całkiem tanio.