Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[PHP][MYSQL]Wyswietlenie pliku pdf z pola BLOB

Adalberd 24 Lis 2011 15:58 5111 10
  • #1 24 Lis 2011 15:58
    Adalberd
    Poziom 13  

Wyświetla mi to plik pdf z zapytania ale tylko jeden, a w bazie jest ich więcej, jak to zrobić żeby wylistował wszystkie pliki i dopiero po kliknięciu na wybrany go otworzył??

0 10
  • #2 24 Lis 2011 17:28
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Plik PDF ma konkretną strukturę. Początek i koniec.
    Wysyłasz jeden nagłówek i chcesz wyświetlić więcej niż jeden plik ?
    Możesz je wysłać osobno, ale musisz tworzyć osobne dokumenty , każdy z własnym nagłówkiem, bo serwer/php nie pozwoli ci na zamieszczenie więcej niż jednego nagłówka w jednym dokumencie.

0
  • #3 24 Lis 2011 17:36
    Dżyszla
    Poziom 42  

Jak wylistować? Normalnie. Wykoszasz select do identyfikatora, na podstawie wyników wygenerujesz plik HTML z linkami. Tam podasz plik wraz z parametrem. Na podstawie tego parametru ów plik (PHP) będzie pobierał z bazy plik i wysyłał tak, jak masz obecnie.

Niemniej wciąż odradzam trzymanie PDF w bazie. Co wcale nie oznacza, że użytkownik musi poznawać lokalizację pliku trzymanego na dysku.

0
  • #4 25 Lis 2011 01:07
    Adalberd
    Poziom 13  

Chętnie bym trzymał pdf na dysku, tylko jak ukryć lokalizacje przed użytkownikiem?

0
  • #5 25 Lis 2011 01:28
    Szymon Tarnowski
    Poziom 27  

Adalberd napisał:
    Chętnie bym trzymał pdf na dysku, tylko jak ukryć lokalizacje przed użytkownikiem?
    Wyobraź sobie że kod z pierwszego Twojego postu nie zaczytuje bloba z bazy tylko sam sobie otwiera plik i bajt po bajcie wypluwa do strumienia wyjściowego. Całość można rozbudować o mapowanie plik<->url przechowywane w bazie.

0
  • #7 25 Lis 2011 09:35
    Adalberd
    Poziom 13  

No tak tylko jeżeli dobrze rozumiem, to w przypadku jak mam PDF mam zapisany np. jako BLOB w bazie ?

0
  • #8 25 Lis 2011 10:05
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Dokładnie tak samo, tylko użytkownik odwołuje się do odpowiedniego ID pliku w bazie.

0
  • #10 25 Lis 2011 22:36
    Adalberd
    Poziom 13  

No to przerobiłem tak, że w bazie jest link do pliku

0
  Szukaj w 5mln produktów