Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Program KiCad a diody flux.

24 Lis 2011 16:45 3769 13
  • Poziom 11  
    Witam.

W programie KiCad tworzę wkład do tylnych lamp, ale niestety jest problem, ponieważ w tym programie nie ma diod FLUX, kto wie gdzie mogę je znaleźć i jak dodać do programu?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 16  
    Jest takie coś jak edytor elementów.
    Już nie pamiętam gdzie to było. Jak potrzebowałem elementów których nie było w bibliotece to sam je robiłem za pomocą edytora. Można w nim również modyfikować elementy w 3D.

Pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Rozumie, to już ponad moje doświadczenie, bo nie znam wymiarów diody led flux i nie umiem tworzyć, trudno będę musiał jakoś wykombinować na płytce i łączyć kabelkami chyba, że ktoś będzie uprzejmy mi pomóc to jakoś załątwić oczywiście chodzi o led typu FLUX

Przyznaje, że pierwszy raz korzystam z tego programu
  • Poziom 11  
    Mialem tylko problem z stworzeniem diody flux, a anoda i katoda wiem co to :D...

Znalazłem wymiary diody flux 5mm, ale w kicad nie ma żadnych parametrów, bo na przykład odstęp od nóżki do nóżki wynosi 5.08 to skąd bede wiedział gdzie w jakiej odległości położyć punkty lutownicze?
  • Poziom 11  
    Christophorus,
    Dzięki twojemu wyjaśnieniu w tej sprawie spróbowałem własnych sił i zrobiłem fluxa na wymiarach:

Poniżej mojej roboty:
  • Poziom 14  
    a czy w KICAD jest możliwość użycia takich warstw w EAGLE typu np: via restrict pozwlające unikać przelotek w określonych miejscach płytki? Tak jak pod metalowymi obudowami USB.
  • Poziom 39  
    Witoldinho napisał:
    a czy w KICAD jest możliwość użycia takich warstw w EAGLE typu np: via restrict pozwlające unikać przelotek w określonych miejscach płytki? Tak jak pod metalowymi obudowami USB.

Takiej warstwy nie ma. Ale nie bardzo rozumiem do czego Ci ona potrzebna? Przecież, aby poprawnie pociągnąć ścieżki musisz widzieć warstwę opisową, by zorientować się gdzie i co zostało umieszczone. Prowadząc ścieżki ręcznie możesz przecież omijać obszary gdzie nie chcesz mieć przelotek.
    Jeśli chcesz polegać na autorouterach to naprawdę daleko nie zajedziesz w projektowaniu PCB, zwłaszcza, że nawet w dość drogich narzędziach autoroutery dalej pozostawiają wiele do życzenia.

• Poziom 30  
    jeju... ten element ma tylko cztery nóżki, więc w czym problem? Od biedy prostokąt narysować i cztery pola lutownicze... strach pomyśleć co będzie jak będziesz musiał zrobić jakieś nietypowe złącze pod kartę SD. Elementy trzeba umieć robić samemu. Po uzyskaniu odrobiny wprawy prędzej jest coś zrobić samemu niż szukać po internecie.

Instrukcje:
    Kicad - tworzenie bibliotek symboli
    Kicad - tworzenie bibliotek obudów