Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spectra 4000 i podłączenie modułu ZX8SP?

Markosss 24 Lis 2011 18:07 1712 8
  • #1 24 Lis 2011 18:07
    Markosss
    Poziom 14  

Witam!
    Ostatnio do SP 4000 dołożyłem moduł rozszerzenia linii ZX8Sp. Podłączyłem pod szynę danych yel, grn, +, -. Po połączeniu komputera pod centralę w programie BabyWare ładnie widnieje dodatkowych linii od 9 do 16. Tylko jest mały problem jak linię 9 i każdą inną do 16 odblokuję i zrobię np. Natychmiastową linia na klawiaturze świeci ale nie idzie jej ani zworą ani rezystorem zamknąć żadnej z linii modułu. Czy moduł należy gdzieś wprogramować? Po zablokowaniu linii programowo czyli przestawienie jej na "wyłączona" linia gaśnie? Proszę o porady. Pozdrawiam

0 8
  • #2 24 Lis 2011 18:34
    dżordż
    Poziom 12  

Witam,
    1. Czy włączone jest podwajanie linii ATZ w centrali (ogólnie ile czujek jest podłączonych do płyty?
    2. Program 705 i 706 - dobrze by było jakbyś podał co masz zaznaczone w tych programach.
    To na początek.

0
  • #3 24 Lis 2011 21:49
    Markosss
    Poziom 14  

Więc mam 8 linii i w centrali działają prawidłowo. W opcjach 705 funkcja ATZ włączona, ATZ(sposób podłączenia) szeregowe, EOL(rezystor końca linii) nie zaznaczone, sygnał o sabotażu pominiętej linii- zaznaczone, opcja 706 Moduł ZX8-A (wej.1) ZONE INPUT i tak samo B i C.

0
  • #4 24 Lis 2011 22:49
    dżordż
    Poziom 12  

Powinno być ok. Spróbuj jeszcze wbić program 955 i zobacz gdzie masz zworkę na module. Powinna być na A. Diody na module wskazują, że jest komunikacja z centralą?

0
  • #5 25 Lis 2011 17:52
    Markosss
    Poziom 14  

Zworkę mam na A a z dwóch diodek na module mruga jedna czerwona.

-EDIT-

Dziś chciałem wejść w serwis a następnie w komórkę 955 ale niestety nie mogę wejść w serwis. W BabyWare Użytkownicy nawet po wpisaniu i zaprogramowaniu kodu serwisowego ponownym wejściu w Użytkowników nie widnieje kod serwisowy. Po resecie ustawień fabryczny też nie przyjmuje aby wejść w serwis. Może mi ktoś powiedzieć co mam zrobić?? Robiłem według instrukcji Enter + Kod Instalatora.

Proszę nie pisać posta pod postem, tylko edytować wiadomości.
    Nie kasować wpisów moderacyjnych. [s]

0
  • #6 25 Lis 2011 22:43
    dżordż
    Poziom 12  

A po resecie centrali wraca do domyślnego kodu instalatora, czyli sześciu zer? Jeśli Ty instalowałeś alarm to czasami nie włączyłeś blokady kodu instalatora?

0
  • #7 25 Lis 2011 22:53
    Markosss
    Poziom 14  

Kod instalatora moge zrobić np. 5656 ale nie moge zrobić 1880 dlaczego?

0
  • Pomocny post
    #8 25 Lis 2011 23:26
    dżordż
    Poziom 12  

A jak zmieniasz ten kod z programu czy z klawiatury? Jak z programu to spróbuj z klawiatury wpisać jak zrobisz reset centrali. Nigdy nie używałem programu do central paradoxa, bo nie są to skomplikowane centrale i wszystko można zrobić "z palca" zgodnie z instrukcją instalacji.

0
  • #9 26 Lis 2011 09:11
    Markosss
    Poziom 14  

Masz rację z tym programem że nie jest kompatybilny. Po zmianie kodu instalatora z klawiatury jest taki jak chcę. A żeby linie z modułu mi się zamykały musiałem w programie BabyWare przypisać je do obu stref wówczas już gasły i spróbowałem ponownie przypisać do pierwszej strefy i wtedy było już dobrze czyli linie w module wszystkie się zamykały. Dziękuję za pomoc nie zamykam jeszcze tematu bo może jeszcze się coś urodzi. Pozdrawiam

0