Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Instalacja LPG STAG-300 premium do Skody Fabii II

wladek1947 24 Nov 2011 18:52 7514 19
    wladek1947
    Level 9  
    Kupiłem Skodę Fabię II 1,4 63KW rocznik 2007 i chcę założyć instalację gazową. Zaproponowano mi instalację STAG-300 premium.
    Proszę o poradę.
    dino777
    Level 26  
    STAG300 to elektronika, ważne co jeszcze chcą założyć i w jakiej cenie
    wladek1947
    Level 9  
    Cena to 2800 zł i nie wiem, co więcej chcą założyć. Dostałem jeszcze propozycję od innego gazownika - KME Diego za 2200zł.
    Mariot123
    Level 13  
    Najważniejsze wtryski i reduktor jaki chcą zamontować.
    KS2507
    Level 23  
    wladek1947 wrote:
    Cena to 2800 zł i nie wiem, co więcej chcą założyć. Dostałem jeszcze propozycję od innego gazownika - KME Diego za 2200zł.

Zadzwoń do tego gazownika i zapytaj jakie wtryski i reduktor,jeśli wtryski to Valteki typ 30 to podziękuj mu.
    wladek1947
    Level 9  
    Reduktor tomasetto 120KM a wtryskiwacze regi

Dodano po 5 [minuty]:

Reduktor Tomasetto 120KM a wtryskiwacze Regi
  • Helpful post
    manio123
    Level 34  
    REGi to takie ciut lepsze valteki , reduktor to alaska i jest niezły do 90KM , więc wystarczy. Cena instalacji wysoka ( warszawska) , domagaj się lepszych wtryskiwaczy , polecam matrix hd344 , albo nawet hana2000 (czarne) bo alaska pozwoli skręcić ciśnienie do 0.8 bara
  • Helpful post
    rationis
    Level 13  
    Do tego silnika centralkę STAG-300 premium jak najbardziej polecam.
    Reduktor Alaska też daje radę. Wtryski tylko Matrix, jeżeli nie chcesz mieć problemów. Montowałem niedawno taki zestaw w Fabi II i spisuje się bardzo ładnie. Pomijając fakt, że na początku klient uparł się na najtańsze wtryski i musiałem później wymienić.
    dino777
    Level 26  
    zamontuj TECH-a, chyba zostawia STAG-a w tyle ;), zamiast MATRIX-a daj pojedynczo HANY
    ociz
    Moderator of Cars
    Jak stag to wstrzymaj się z montażem do grudnia, bo od pierwszego ma niby być już dostępna oficjalna wersja nowego softu i firmware.
    dino777
    Level 26  
    ociz wrote:
    Jak stag to wstrzymaj się z montażem do grudnia, bo od pierwszego ma niby być już dostępna oficjalna wersja nowego softu i firmware.

ale to nic nie zmieni, przecież można zaktualizować, a sterownik zostaje ten sam
    ociz
    Moderator of Cars
    Zmieni, bo po montażu wyjedzie pewnie tylko po autokalibracji i z włączonym automatem. ;)
    wladek1947
    Level 9  
    A czy przy zakładaniu gazu od razu wymieniać świece na gazowe?
    dino777
    Level 26  
    a po co?? jeżdżę na standardowych i nie ma problemów
  • Helpful post
    rationis
    Level 13  
    Generalnie różnie to wychodzi w zależności od typu silnika. W jednym ma sens, a w innym nie. CZASEM do LPG lepiej sprawują się świece jednoelektrodowe, zamiast trój lub cztero elektrodowych. Wynika to ze "skupienia" silnej iskry w jednym miejscu i lepszego rozkładu spalania gazu w cylindrze. Należy oczywiście pamiętać, że świece muszą być wymieniane nieco częściej niż zaleca producent przy użytkowaniu na PB. Składa sie na to wyższa temperatura spalania i większy prąd potrzebny do "zaiskrzenia" mieszanki. W twoim silniku przeważnie występują świece trójelektrodowe. Narazie jeździj na oryginalnych. Jeżeli wystąpią problemy z zapłonem mieszanki, to wymień na dedykowane do gazu. Ewentualnie na jednoelektrodowe z taką samą ciepłotą- jest to bardzo ważny prametr przy poprawnym doborze świec.
    Kiedyś zmiejszało się również odległość między elektrodą. Oczywiście w każdej świecy o taką samą wartość(szczelinomierz listkowy). Taki manewr sprawdzał się w świecach jednoelektrodowych, ale już nie w wieloelektrodowych.
    darmal3
    Level 2  
    FABIA 2009 1,2 HTP 12V 70 KM.W POŁOWIE LISTOPADA ZAŁOŻYŁEM STAG 300 ISA,REDUKTOR TOMASETTO,WTRYSKI VALTEKI 34.ZAPŁACIŁEM 2200,-PROPONOWANO MI STAG 300 PREMIUM NA HANA-ch ZA 2800,ALE INSTALATOR POWIEDZIAŁ ŻE SZKODA PRZEPŁACAĆ BO NA TYM ZESTAWIE BĘDZIE DOBRZE PRACOWAŁ.ZAKŁADAŁ JUŻ TAKIE ZESTAWY DO POLÓWEK I FABII Z TYM SILNIKIEM.ZROBIŁEM 500 km ŚR.LPG W CYKLU MIESZANYM 7.6 L/100KM,AUTOMAT USTAWIONY NA PRZEŁĄCZANIE NA GAZ PRZY 28 STOPNIACH CELSJUSZA SILNIKA-płynu.REGULACJA ZA 500 KM.
    dino777
    Level 26  
    premium nie było by sensu ale za to hanny to tak, poproś Pana gazmena, aby sprawdził AFR jak masz włączoną ISA
    darmal3
    Level 2  
    Przy wyprzedzaniu pod gorę,przy mocnym wciśnięciu gazu ,silnik przeszedł w tryb awaryjny czyli chodził jak traktor,nie pomogło przejście na benzynę/świeci ikona silnika i ślizgające auto/.Wcześniej mocne wciśnięcie gazu powodowało dławienie się silnika wtedy odpuszczałem,tym razem nie i taki był efekt.Podłączyłem elm-a i wywaliło Cylinder 3 Misfire Detected. Pewnie cewka a może mało wydajne Valteki 34?.Skasowałem błąd i mogłem kontynuować jazdę bez problemu.
    dino777
    Level 26  
    regulacja LPG chyba nie do końca prawidłowa, do tego ISA włączona, sprawdź jaki masz ARF jak masz gdzieś możliwość, albo zobacz jak sonda faluje na gazie