Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson C43SX - naprzemiennie migają diody

10 Gru 2004 12:32 9316 9
  • Poziom 16  
    Mam dziwny problem z Tą drukarką:
    Po włączeniu głowica się czyści, zielona dioda miga, wózek lekko wyjeżdża i wraca ponownie, poczym na przemian migaja sielona i czerwona dioda. Zauważyłem że dzieje się tak gdy dostanie impuls z diody że wózek jest schowanu. Później już na nic nie reaguje. Jedyne co to można wyłączyć druarkę (przytrzymać power). Co może być tego przyczyną??

zmieniłem temat, proszę czytelniej opisywać tematy
    kosmita
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Spec od drukarek
    to jest najprawdopodobniej przepelnienie papmersa. Sprobuj zresetowac licznik programem SSC - jest dostepny na elektrodzie.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 18  
    jak chcesz drukarkę przywrócić do zycia to zrób tak(naprawiam te drukarki) oczywiście musisz mieć SSC service. Użyj najpierw opcji w menu EXTRA-> "Soft reset" i natychmiast szybko z menu PROTECTION COUNTER-> "Reset protection counter". Pózniej czeka Cię pewnie żmudne czyszczenie głowicy. Ale tego lepiej nie rób za pomocą SSC, no chyba że w ogóle nic drukarka nie drukuje to wtedy tak. pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Witam

ALLELUJA DZIĘKUJĘ WAM ZA TE POSTY WŁASNIE DZIĘKI WAM ODBLOKOWAŁEM PAMPRESA>
  • Poziom 16  
    ok... Drukarka ruszyła, ale mam kolejny problem. Drukarka drukuje, ale nei drukuje... Tzn wuzek jeździ jak by drukował, ale atrament nie wypływa. Dysze raczej nie są zatkane, ponieważ jak jest na prakingu i czyści dysze, to tusz wypływa. Robiłem czyszczenie głowicy, ale nie pomogło. co mogę jeszcze zrobić żeby zaczeło drukować? Dałem nowe tusze.
  • Poziom 14  
    Witam

Ja kiedyś napełniłem zbiorniczki i były zapowietrzone. Drukarka się zachowywała ok ale nie drukowała. Jeśli masz napełniane to może zapowietrzenie jest przyczyną. Proponował bym sprawdzić zbiorniki i dla formalności przemyć głowicę płynem do czyszczenia.

Ja to robie tak: mam stare zbiorniki które napełniłem płynem do czyszczenia. W chwili kiedy skończył mi sie tusz wyciągam pojemniki (przekładam chipy) i wkładam te z płynem do czyszczenia. Potem czyszcze głowice kilka razy i zakładam zbiornik z tuszem i jest ok.
  • Poziom 12  
    Witam.
    Chciałem napisać, że miałem drukarkę EPSON C43UX (ta sama co C43SX tyle że na USB). Oprogramowanie serwisowe nie było w stanie zresetować licznika. Drukarka zaraz po włączeniu się migała naprzemiennie diodami. Drukowanie nie było możliwe.
    Producent chce aby mu zapłacić za przegląd. Zapewne polegałoby to na wymianie "pampersa" i płytki sterującej.
    No ale jest inne (lepsze) rozwiązanie: Kupić nową drukarkę która nie jest tej marki.
    Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Witam.
    Mam ten sam problem z tym modelem drukarki (Epson c43sx). Jak ją uruchamiam to zaczyna czyścić głowicę, chwilę później staje i obie diody się świecą na przemian. Używałem już SSC, jakoś nie widzę żadnej reakcji. Tusz jest bo jeszcze dzisiaj rano, przed awarią wydrukowałem 20 stron. Po restarcie komputera drukarka przestała funkcjonować. Prosił bym o pomoc.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Ja sobie dałem spokój. Rozebrałem drukarkę na części i wymontowałem 2 silniczki krokowe.
    Kupiłem tym razem drukarkę laserową szajsunga.
    Z tego co zauważyłem to w środku tego epsona jest stosunkowo niezbyt złożona płytka z kilkoma scalakami. Pewnie trudno to zresetować.
    Już nie kupię epsona.
    Jeśli komuś się jednak uda to obejść - chętnie się dowiem jak to można było zrobić :D
  • Poziom 10  
    ja próbowałem skasowac migajace diody i robilem to wedlug ponizszej procedury:
    """"chcesz drukarkę przywrócić do zycia to zrób tak(naprawiam te drukarki) oczywiście musisz mieć SSC service. Użyj najpierw opcji w menu " EXTRA-> Soft reset" i natychmiast szybko z menu " PROTECTION COUNTER-> "Reset protection counter". Pózniej czeka Cię pewnie żmudne czyszczenie głowicy"""" ale niedało rady choc probowalem kilka razy.............
    ale nie odpusiłem i zrobiłem jak poniżej
    MOJA METODA DLA C43SX:: oczywiscie program SSC Service Utility z tym ze wersja 4.30. wedlug mnie sterowniki drukarki nie musza byc zainstalowane. Wiec tak: program SSC4.30 instalujemy. po instalacji uruchamiamy i pokaze sie zakladka INK MONITOR, przechodzimy do zakladki CONFIGURATION na gorze wybieramy nasz model, a pod spodem wybieramy EPSON STYLUS C4x i wracamy do zakladki INK MONITOR wciskamy REFRESH powinny pokazac sie 4 poziomy tuszu w roznych kolorach i powinnismy uslyszec krótko przesuwanie wozka w drukarce...po tej operacji zamykamy okno krzyzykiem i przechodzimy do prawej strony paska na dole monitora gdzie ukazala sie drukarka r kolorowymi paskami. naciskamy na nia prawym przyciskiem myszy i przechodzimy do " EXTRA-> wciskamy lewym przyciskiem Soft reset" i szybko znowu prawym przyciskiem naciskamy drukarke z kolorem nad nia i przechodzimy do " PROTECTION COUNTER->i wciskamy "Reset protection counter". .. po tej operacji u mnie diody przestały migać