Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mf 255 Perkins 3p dziwne odgłosy z silnika

24 Nov 2011 20:05 7127 5
  • Level 9  
    Witam.
    Jestem posiadaczem Mf 255 mam problem z silnikiem na wyższych obrotach słychać jakieś łożysko tylko teraz, gdzie.
    Na pewno nie pompa wodna bo zdejmowałem pasek i to samo odgłosy dochodzą od strony pompy wtryskowej.
    Odkręciłem dekiel do koła pompy i jest mały luz na wałku pompy.
    Czy ona jest na łożyskach?
    Nigdy nie rozbierałem dekla rozrządu.
    Czy koła są na łożyskach czy na tulejkach?
    Pozdrawiam.
  • Level 9  
    Witam widzę że nikt nie pomoże mi z ferdkiem zmieniłem wtryskiwacze i ustawiłem zawory a silnik jak zimny ładnie pracuje jak się zagrzeje na wolnych obrotach jakby był zapowietrzony dopiero na wyższych ładnie się wkręca czy to wina pompy wtryskowej.
  • Level 16  
    Marku masz pierwsze objawy zużycia łopatek rotora pompy wtryskowej, jak masz w miare pojęcie do mechaniki to możesz ich sam wymienić, ich koszt nie przekroczy 50zł, mają wielkość paznokcia, jak sie obawiasz to zleć to komuś.

i sprawdz czy czasem sprężarka lub alternator nie chuczy na wyższych obrotach.
  • Level 9  
    Pasek od napędu pompy i alternatora zdjęty a co do pompy wtryskowej to poci się z pod górnego dekla czy tam by się zapowietrzała ,muszę wymienić uszczelkę bo dorobiłem ze zwykłego papieru ale puszcza.Jeszcze mam jedno pytanie bo jak zdejmowałem dekiel to odłączyłem sprężynkę i nie wiem czy dobrze ją założyłem tam były trzy otwory założyłem na środek.Ten odgłos jakby łożyska to łożysko na kole rozrządu tak podejrzewam.Pozdrawiam.
  • Level 9  
    koledzy mam ten sam problem w 3p
    huczy jak łożysko,pompa wtryskowa 500 godzin po remoncie na rozrządzie brak łożyska co może być przyczyną???
  • Level 15  
    Ojcu pękło kiedyś w 3p mocowanie pompy olejowej i z czasem ledwo słyszalny dźwięk zaczął się powoli wzmagać, bo pompa się odsuwała coraz bardziej i źle zazębiała.