Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

126p Świeci kontrolka ładowania

24 Lis 2011 20:29 1820 5
  • Poziom 14  
    Witam

Ostatnio spotkałem pewien problem otóż świeci się kontrolka ładowania lecz z pomiarów napięcia na akumulatorze wynika że ładowanie jest (podczas pracy silnika na średnich obrotach ~14V na postoju ~13V). Sprawdziłem szczotki, przetarłem ślizgi papierem, połączenia alternator-regler przepiłowałem pilniczkiem lecz nie dało to skutku.

Regulator jaki tam siedzi to RN12 14V Elmot czy możliwe jest żeby był uszkodzony ? Wychodzą z niego 2 kable zielony i żółty spięte z kablami od alternatora o tych samych kolorach (jeśli dobrze w tych ciemnościach zauważyłem to wychodzą one z szczotkotrzymacza). Więcej niestety nic nie posprawdzałem bo paluchy od mrozu odmówiły posłuszeństwa :/
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Diody sprawdź.
  • Poziom 21  
    Maras, malo informacji tz. czy lampka ladowania pali sie jasno tz, tak samo jak jest wlaczony zaplon czy slabiej , jesli slabiej to zespol diod do wymiany, sprawdz jeszcze napiecie ladowania bez obciazenia i z obciazeniem , daj wiadomosc,
  • Poziom 14  
    Witam

Więc tak :
    -Kontrolka świeci cały czas tak samo czyli pełną mocą.
    -Pożyczyłem drugi miernik bo mój jak się okazało wypisuje głupoty i ładowania jednak brak 12V na sucho pod obciążeniem spada do 11V mierzone przy altku i na klemach.
    -Szczotki nowe więc odpadają.
    -Regler sprawny więc odpada (w innym krecie sprawdzane)

W chwili obecnej altek leży na stole z tym że nie u mnie (u sąsiada który jest na delegacji a ja kluczy do warsztatu nie posiadam). Jak wróci to posprawdzam diody.

Mam jeszcze pytanie na przyszłość czy diody prądowe pasują z 125p bo posiadam znaczne ilości "minusowych" i "plusowych" (bo raczej prądowe to są te "pastylkowe" wciskane w podstawkę) ?
  • Poziom 21  
    Diody nie pasuja wymienia sie caly uklad prostowniczy.
  • Poziom 14  
    Sprawa okiełznana mam prąd :)

Rozlutowując mostek 2 diody wzbudzenia rozleciały się na pół, wymieniłem wszystkie na 1N4007. Teraz ładowanie wynosi 14.2-14.4V .

Zamykam i dzięki za pomoc z kretem.