Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmniejszenie obrotów silnika (z młynka do kawy)

24 Lis 2011 20:37 3994 4
 • Poziom 12  
  Witam chciałbym zmniejszyć obroty silnika od młynka do kawy, od sieci przewody idą do zbiorniczka nie wiem co to jest i ze zbiorniczka oprócz włącznika wychodzą 3 przewody, niebieskie i zielony. Chciałbym się dowiedzieć czy jak środkowy (zielony) przewód nie podłącze to zmniejszą się obroty?? Patrzcie na zdjęcia są podpisane przewody. Silnik został umieszczony na stelażu z listewek w celu przerobienia na szlifierkę stołową z tarczami 1:1 i paskiem napędowym, chce zmniejszyć te obroty bo mi szarpie paskiem i po chwili pracy pasek spada.


  [img]Zmniejszenie obrotów silnika (z młynka do kawy)[/img]Zmniejszenie obrotów silnika (z młynka do kawy)Zmniejszenie obrotów silnika (z młynka do kawy)Zmniejszenie obrotów silnika (z młynka do kawy)Zmniejszenie obrotów silnika (z młynka do kawy)
 • IGE-XAOIGE-XAO
 • Poziom 30  
  Witam.
  Ten baniaczek/zbiorniczek to kondensator przeciwzakłóceniowy i nie ma nic wspólnego z obrotami.
  Andrzej
 • IGE-XAOIGE-XAO
 • Poziom 12  
  chciałbym zmniejszyć obroty bez zwiększania drugiej przekładni
 • Poziom 30  
  Ten schemat rysowany odręcznie przedstawia takie połączenie silnika, że wyłącznik służy do wyłączania silnika poprzez wyrzucenie bezpiecznika. A tak poważnie to tak połączony wyłącznik zwierałby zasilanie.
  Andrzej

  Dodano po 2 [minuty]:

  Aby zmniejszyć obroty możesz pokombinować ze średnicą kółek pasowych. Elektrycznie aby zmniejszyć obroty trzeba obniżyć napięcie zasilania.
  Andrzej