Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z temperaturą podczas jazdy w mrozie- citroen C2

24 Lis 2011 22:14 6264 9
  • Poziom 10  
    witam
    Mam taki problem z którym walcze od zeszłej zimy:
    Po przejechaniu kilku kilometrów podczas mrozu zapala się kontrolka temperatury i załącza się wentylator chłodnicy. . Dodam, że w ciepłe dni sytuacja ta nie występuje. Wymiana termostatu nic nie dała (termostat który musiał być zamawiany przez serwis bo nie mozna go było dostać w żadnej hurtowni cena 340zł bo niby termostat z czujnikiem,dodatkowo wymiana drugiego czujnika około cena 100zł i nadal kontrolka świruje
    jakieś pomysły ? C2 1.4 vtr benz 06r
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Moderator na urlopie...
    To pozostaje "sprowokować" auto, aby taki objaw się pojawił i w ów czas podłączyć diagnoskop i posprawdzać parametry... Można to też "ręcznie" zrobić, ale zajmie to ze trzy dni :D Wstępnie do sprawdzenia okablowanie i połączenia (wtyczki) wszystkie (dla pewności) w komorze silnika...
  • Poziom 10  
    byłem umówiony już z ASO citroen w Płocku na podłącznie do komputera ale po jednej wypowiedzi jednego z uczestników ,,forum citroen,, zrezygnowałem z ich usług - zresztą przeczytajcie sami :

,,C3 1,4i 2005, Zaczęło się od wariowania zapalanych lampek temp. płynu chłodzącego( albo świeciła 1,2 na chwilę 3 potem spadało do 1 następnie 2 za chwilę nic itd). Potem na silnym mrozie włączyły się wszystkie 6 i sygnał dźwiękowy i wentylator pracujący na maksa. Wezwałem Citroena(przedłużona gwarancja) - laweta. W ASO stwierdzili brak błędów na komputerze, wymienili czujnik temperatury. Chwilowy spokój, znów to samo inne ASO wymiana kostki. Za jakiś czas to samo - wymiana termostatu. Silne mrozy znów to samo. Twierdzą że na stacji w ciepełku prawidłowy jest sposób włączania się termostatu i wyłączania. Niestety jeżdżę w środowisku naturalnym i nie chcą być takie warunki jak w budynku stacji. Najlepsi byli w citroen Chorzów - stwierdzili że Citroeny nie lubią mrozu i nic z tym nie da się zrobić. Zresztą po jego odbiór jeździłem do nich 5 razy słysząc że zrobione. Za 1. razem dałem nabrać się, potem nie podpisywałem odbioru bez sprawdzenia. Przyszła odwilż i włączyły się upragnione 3 światełka.Walczyłem z ASO przez 2 zimy teraz niestety skńczyła się gwarancja i szukam sposobu aby to naprawić poza ASO. Obecnie nie pokazuje stopnia nagrzania chyba że podługiej jeździe postoi to na początek pokaże 1 lub2 kreski ale za chwilę po ruszeniu znów zniką. przy minus 15 zwykle włącza wszystkie 6 kresek temp. i wentylator. Co robić? Czy jest ktoś kto potrafi to naprawić? ,,

u mnie nie ma wskaznika temperatury płynu chłodzacego tylko odrazu zapala się kontrolka i załancza się wentylator :cry:
  • Moderator na urlopie...
    Dlatego też Ci napisałem:
    zeimp napisał:
    Można to też "ręcznie" zrobić, ale zajmie to ze trzy dni :D Wstępnie do sprawdzenia okablowanie i połączenia (wtyczki) wszystkie (dla pewności) w komorze silnika...
  • Poziom 39  
    Zakładam, że samochód został dobrze sprawdzony pod kątem innych usterek i niczego nie znaleziono - w tym przypadku sama wymiana termostatu niekoniecznie musi pomóc, być może w twoim samochodzie należy zamontować innego typu termostat, wiązkę przejściową i załadować nowe, aktualne oprogramowanie do komputera wtrysku. Może to skontrolować i wykonać ASO albo warsztat naprawdę mocny w PSA.
  • Poziom 27  
    A może i głupio się zapytam. Czy jesteście absolutnie pewni, że macie wszystko w porządku z układem ładowania w swoich samochodach? Czy alternatory, akumulatory, połączenia "wysokoprądowe" są sprawdzone?
    Ja na waszym miejscu zacząłbym od sprawdzenia napięcia zasilania wszelkiej maści elektroniki.
  • Poziom 39  
    W tym przypadku nie ma to żadnego związku z usterką.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Witam, czy komuś udało się ustalić usterkę mam taki sam problem.
  • Poziom 1  
    posrednikJ napisał:
    Witam, czy komuś udało się ustalić usterkę mam taki sam problem.

To nie jest usterka tylko bolączka tego autka, po prostu wyciągnij wtyczkę z czujnika co jest w termostacie i po kłopocie, możesz śmiało tak jeździć :D