Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TRAFIC 2.0 dci silnik kręci jakby nie miał sprężania

24 Nov 2011 23:50 11825 8
  • Level 9  
    Na początku chciał bym was zapoznać, z moim problemem jest to trafic 2.0 dci 2008 rok o przebiegu 155 tys. km. Otóż to, silnik podczas próby odpalenia kręci jakby nie miał sprężania. Na początku myślałem że łańcuch pękł, okazało się że jest cały. Sprawdziłem później dźwigienki zaworowe czy są całe, były całe . Ustawiłem jeszcze raz cały rozrząd i nic, tak jak było na początku tak jest. Może ktoś się spotkał z takim problemem. Przypuszczam jeszcze dwie rzeczy że popychacze się zapiekły, lub pompa olejowa podaje za małe ciśnienie (ale kontrolka się nie świeci).
    Za dobre rady z góry dziękuje.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 29  
    Renault Trafic? jesteś pewny że 2,0 , w renault ( chyba że coś przeoczyłem) nie było takich silników, szczególnie z jańcuchem
  • Helpful post
    Level 2  
    Witam.
    Nie napisałes w jakich warunkach nastompila awaria, troche zgaduje.
    Jezeli nagle to: spodkałem się z trzema takimi przypadkami w 2.0 dCi , dwa były spowodowane przeskoczeniem łańcucha rozrządu przyczyna była awaria napinacza(trafic 115PS i Laguna 150PS), po ustawieniu rozrzadu nie było sprezania bo zawory były juz pogiete.
    Trzeci przypadek(Trafic 115PS) to zagieta miska olejowa przytkała smok pompy, zanizone cisnienie spowodowało zatarcie wałków w głowicy i łańcuch przeskoczył....dalej jw.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    No a to sprężanie sprawdziłeś?

GACEKHP wrote:
    była awaria napinacza

No jesteś blisko ;)

Nie awaria lecz stawianie aut na biegu na górce, (napinacz hydrauliczny) łańcuch napięty wypychał olej z napinacza a resztę to sobie sami dopowiedzcie.
  • Level 9  
    Jest to auto powypadkowe przywiezione z Francji.Ale mniejsza z tym ciśnienie sprawdzone oczywiście. Kupiłem dzisiaj komplet popychaczy, bo 10 było zapieczonych(zastałych), co powodowało nie zamykanie się zaworów do końca i nie sprężanie powietrza. Za inne rady Gackowi dziękuje może przydadzą się w przyszłości, a Tym którzy nie naprawiali takiego silnika lepiej niech się nie wypowiadają.

Przemo napisał:

Nie awaria lecz stawianie aut na biegu na górce, (napinacz hydrauliczny) łańcuch napięty wypychał olej z napinacza a resztę to sobie sami dopowiedzcie.

Łańcuch może wypychać napinacz tylko wtedy kiedy wał kręci się w drugą stronę. Napina się wtedy ta część łańcucha od strony napinacza.

Pomyśl wiec zanim coś napiszesz ok!!!
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    ania tomek wrote:
    Pomyśl wiec zanim coś napiszesz ok!!!

To Ty jeszcze raz pomyśl.

Sądzisz że nie naprawiałem takiego silnika?

Stalowa kapa rozrządu przyklejona na twardy sylikon, uszczelniacz wału przekręcany w tej kapie, łańcuch napędza jeden wałek, drugi napędzany zębami od pierwszego, kanały wylotowe przechodzące przez całą głowicę w celu szybkiego nagrzania głowic,. "smok" pompy plastikowy przykręcony śrubą z z łbem 8mm znajdujący się baaaardzo blisko miski olejowej, niewielkie wgniecenie miski powoduje zapchanie owego smoka.

Gdybyś zdejmował kiedyś miskę olejową (nie tą stalową lecz aluminiową część) wyciągnij skrzynię bo uszczelniacz od strony koła zamachowego ją trzyma, taki jestem że Ci powiem, a co.

O ściekającej wodzie z podszybia na głowicę powodującej gnicie wtryskiwaczy i braku możliwości ich zdemontowania nie wspominam.

Gniezno i auto z Francji powypadkowe, już widzę jak sprzedane będzie jako bezwypadkowe od pierwszego właściciela w "alei komisowej".
  • Level 29  
    ania tomek pytasz wiec ktoś odpisuje, jak jesteś sam wstanie zrobić auto to nie piszesz, a jak jesteś hamski i nie potrafisz wykorzystać poprawnych sugesti to bez komętarzy do nie poprawnych i nie wysyłaj zapytań następnym razem bo komętarze są różne. Czyli tak jak bym ci napisał jak nie wiesz co zrobić to oddaj komuś kto wie
  • Moderator on vacation ...
    ania tomek wrote:
    Łańcuch może wypychać napinacz tylko wtedy kiedy wał kręci się w drugą stronę.

Jesteś pewny tej wypowiedzi na 100%? Pisał Ci kolega "pomyśl", a Ty nadal nie myślisz...
    Odpowiedź na Twój kłopot z silnikiem już padła, a Ty szukasz zaczepki... Kolego źle trafiłeś i zły jestem na Przema, że Ci na to pozwala, bo kto jak kto, ale ON akurat wie co pisze!!!
    Piszesz, że ustawiałeś ponownie rozrząd... A nie można było sprawdzić, czy jest ok, tylko trza było ustawiać ponownie (jeśli już coś piszesz, to pisz dokładnie!). Jeśli był przestawiony, to demontuj głowicę i działaj, bo sądząc po Twoich wypowiedziach, to fachura z Ciebie jest...
    :Przemo
    Odpuść (!) i pozdrawiam.
  • Level 9  
    ................................................................................................................

Moderated By manta:

3.1.14. Zabronione jest publikowanie wpisów niezgodnych z tematyką danego forum lub wątku dyskusji.

3.1.17. Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.

3.1.9. Zabronione jest rozpowszechnianie treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku do innych Użytkowników lub osób trzecich.
    Bananik :D