Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huczenie przy zimnym starcie junkers cerapur smart 14-3

bodosz 25 Lis 2011 00:12 2885 8
  • #1 25 Lis 2011 00:12
    bodosz
    Poziom 10  

Witam.
    Mam ww. kociołek u siebie. Układ kominowy oryginalny Junkersa bezpośrednio nad dach skośny (piec na poddaszu)

Piec uruchomiony miesiąc temu a dopiero teraz zaczynam go używać i zauważyłem że przy pierwszym uruchomieniu z pieca wydobywa się dziwne huczenie i trwa 5-8 sek. Później pracuje normalnie i cichutko.
    Czasami przy kolejnym załączeniu palnika też tak buczy ale nie zawsze.
    Natomiast za każdym razem jak jest zimny.
    Jak podczas tego buczenia przycisnę mocniej piec to wydaje mi się że troszkę cichnie.
    Czy temat jest znany i od razu wzywać ASO czy może jest jakaś diagnoza.
    Pozdrawiam
    Bodo

0 8
  • #2 25 Lis 2011 00:45
    serwisszulborski.pl
    Specjalista - systemy grzewcze

Możliwe że przestawia się zawór 3-drogowy. Jeżeli nie ma blokad albo wybuchowego zapłonu to wszystko jest OK. Czy kocioł był ustawiany za pomocą analizatora spalin ?

0
  • #3 25 Lis 2011 02:16
    bodosz
    Poziom 10  

Tak. Kocioł był ustawiany przez analizator. 2 kolesi w sumie że 45 minut go ustawiało.
    Dodam tylko że nawet jak przyjdę rano i od razu wymuszę start z CWU to tak samo buczy. Po tych paru sekundach jak przelacze na CO to słychać jak coś się przelacza ale bardziej mechanicznie i normalnie.
    Pozdrowionka

0
  • #4 28 Lis 2011 20:58
    odyseuszek
    Poziom 10  

Możliwe że ci rezonuje kolektor zasysający powietrze, jest na wcisk i możliwe że się obluzował. Odkręć obudowę i pomacaj - jest to pionowa plastikowa czerwono-brązowa rura u doły zakończona "lejkiem".

0
  • #5 28 Lis 2011 22:21
    bodosz
    Poziom 10  

Jutro z rana od razu sprawdzę. Tak mi się wydaje że to dochodzi z pieca i jego górnej części.
    Pzdr

0
  • #6 27 Sty 2012 19:51
    Fidelis
    Poziom 16  

A czy w czasie opisanego "buczenia" nie próbowałeś z obu stron "ścisnąć" nieco obudowy kotła? Może to obudowa rezonuje? Miałem tak u siebie. Obudowa "buczała" od pompy CO. Po dokręceiniu obudowy piec zdecydowanie "ucichł".

0
  • #7 27 Sty 2012 20:58
    William Bonawentura
    Poziom 31  

Na czas zapłonu wentylator pracuje na wysokich obrotach, po wykryciu płomienia następuje redukcja. U ciebie zaś występuje jakiś rezonans mechaniczny.

0
  • #8 11 Lut 2012 09:58
    bodosz
    Poziom 10  

Witam po długiej przerwie.
    Sprawdzałem wszystko co było proponowane nawet bez obudowy też było to buczenie.
    Najdziwniejsze jest to ze teraz jest ok. Po zamieszkaniu na stałe w świata jeszcze przez tydzień było to samo i zaczęło słabnąć aż całkowicie ucichło.
    Nie wiem czy to nie dzięki temu że ograniczyłem moc pieca do 70% bo słyszałem że jak startuje to z pełną mocą.
    Aczkolwiek CWU jest na 100% i zawsze odpalal się cicho.
    Na wiosnę zrobię przegląd to pogadam z serwisantami.
    Tak czy inaczej dzięki za wszelkie rady.
    Tomek

0
  • #9 07 Wrz 2013 14:03
    bodosz
    Poziom 10  

Temat rozwiązany .
    Serwisant w ramach gwarancji wymienił "puszkę mieszania" i problemu nie ma.
    Temat zamykam

0