Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł kondensacyjny 1-funkcyjny +zasobnik czy 2-funkcyjny?

lordyp 27 Lis 2011 20:57 18853 34
 • #31 27 Lis 2011 20:57
  Brencik
  Poziom 25  

  1.Komin może być przez ścianę
  2. Nie musi - może być szambo
  3. To chyba norma także przy ogrzewaniu węglowym
  4. No raczej nie mówimy o kondensacie kaflowym.
  5. Może być ropa - przecież nie tylko gazowe są kondensacyjne.

 • #32 27 Lis 2011 20:59
  jannaszek
  Poziom 39  

  Komin, to przebicie przez scianę..
  Na temat pogodówki :Do czego służy regulator pogodowy?

  Urządzenie to jest, w pewnym stopniu, zautomatyzowaną wersją termostatu kotłowego. Dostosowuje bowiem temperaturę wody zasilającej do warunków pogodowych.

  Czujnik umieszczony na ścianie zewnętrznej podaje informacje o temperaturze, a układ elektroniczny przetwarza je i wpływa na pracę palnika gazowego lub olejowego, bądź wentylatora – w kotłach na paliwa stałe. Regulator pogodowy może również współpracować z termostatem pokojowym i automatycznie dostosowywać temperaturę wody zasilającej do wymaganej w pomieszczeniach.

  Układ sterowania regulatorem pogodowym można rozszerzyć o dodatkowe urządzenia, które umożliwią programowanie ogrzewania w cyklu dziennym lub dobowym.

  Dokładność takiego systemu zależy, w dużym stopniu, od bezwładności cieplnej budynku i instalacji grzewczej, rodzaju kotła oraz specyfiki użytkowania domu.

  Regulatory pogodowe w instalacjach domów jednorodzinnych mają w zasadzie ograniczone zastosowanie. Ich zadaniem jest przede wszystkim utrzymywanie mocy grzewczej na poziomie uzależnionym od warunków zewnętrznych, a przecież do ustawiania temperatury w poszczególnych pomieszczeniach wystarczą termostatyczne głowice przygrzejnikowe.

 • #33 27 Lis 2011 21:03
  Brencik
  Poziom 25  

  lordyp napisał:
  poza dostępem dopływu do kanalizacji , co można jednak łatwo przerobić

  Nic nie musisz przerabiać, wystarczy pompka do skroplin i po sprawie.

  Kocioł kondensacyjny 1-funkcyjny +zasobnik czy 2-funkcyjny?

 • #34 28 Lis 2011 11:31
  lordyp
  Poziom 7  

  Brencik napisał:

  Nic nie musisz przerabiać, wystarczy pompka do skroplin i po sprawie.


  hm mógłbyś rozwinąć temat?

 • #35 29 Lis 2011 09:52
  kabee84

  Poziom 24  

  kolego lordyp.

  Przyznałeś się, że nie masz większego pojęcia na temat ogrzewania, zadajemy Ci pytania, podajemy odpowiedzi, których nie rozumiesz i na koniec jeszcze się oburzasz że nikt Ci nie chce pomóc. Jak byś miał większe pojęcia, to byś zrozumiał, że pełną odpowiedź na Twoje pytania już uzyskałeś....
  Racja - forum jest od tego, aby zaczerpnąć informacji, ale nie od tego, abyśmy teraz Ciebie uczyli robić instalacje i montować kotłownie...

  Wracając do sugestii. Twój kocioł na eko-groszek może spokojnie nie przegrzewać pomieszczeń i zarazem pracować na zalecanych 60-ciu stopniach celsjusza. W tym celu stosuje się zawory 4-drożne z siłownikiem i automatykę pogodową, dzięki której temperatura wody w kotle nie spada poniżej 60st, a na grzejniki idzie np. 40st...

  Ponadto najprostszym elementem regulującym temperaturę w pomieszczeniu jest zawór grzejnikowy termostatyczny z głowicą. Takie same zawory stosuje się zarówno przy kotłach gazowych jak i kotłach na eko-groszek.

  Pomijając wady i zalety kotłów na paliwa stałe i kotłów gazowych kondensacyjnych - oba kotły można bardzo dobrze wyregulować. Wszystko jest wyłącznie kwestią automatyki i umiejętności instalatora z tym że nikt Ci tego nie zrobi za darmo...

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo