Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lexmark E250 - rozmazujący się pod dotykiem toner

25 Lis 2011 11:40 1871 5
  • Poziom 9  
    Witam. Mam ostatnio spory problem z moją drukarką E250. Wszystko działało świetnie dopóki nie musiałem zregenerować toner. Kupiłem proszek, wyczyściłem kasetę zasypałem nowym proszkiem. Problem polega na tym, ze wydruk jest słabo utrwalony..... przy lekkim potarciu tekst rozmazuje się. Dodatkowo gdy są obszary o większym zaczernieniu, np szary prostokąt, to wydruk wygląda jakby toner przyklejał se do wała utrwalającego i odrywał od kartki.
    Sprzedawca tonera stwierdził, że niedokładnie wyczyściłem kasetę i wina leży po mojej stronie... cóż 20zł to nie majątek. Niewiele myśląc kupiłem kastę regenerowaną przez "profesjonalistów" i ponoć testowany. Niestety problem powtórzył się.. co prawda wydruki są nieco lepiej utrwalone i już tak łatwo się nie rozmazuje.... ale dalej pozostaje kwestia brudzenia wydruku. Dodam tylko, że drukowałem na tej drukarce cały czas do momentu regeneracji tonera i wszystko było ok. Nawet przy niskim stanie proszka w oryginalnej kasecie po potrzepaniu tonerem, wydruki były ładne i utrwalone.... Z tego wnioskuję że moduł utrwalający jest sprawny.

Czy ktoś mi może doradzić co może być przyczyną? Czy problem na pewno leży po stronie kasety? Od sprzedawcy proszka, który zarzucił mi złe wyczyszczenie kasety, usłyszałem że nie wolno mieszać proszków i przedstawiony problem wynika dokładnie z tego. Zalecił mi wydrukować minimum 50stron .... wdrukowałem i nie pomogło. Teraz zastanawiam się c zrobić w przypadku, kupionej przeze mnie, regenerowanej kasety?
  • Specjalista - kserokopiarki
    Na poczatek to dobrze wyczyśc piec bo masz prawdopodobnie oklejony jeszcze tym złym twoim tonerem i dlatego brudzi. Co do jakości no cóż ....to tylko podróbka.

• Poziom 34  
    "przy lekkim potarciu tekst rozmazuje się. Dodatkowo gdy są obszary o większym zaczernieniu, np szary prostokąt, to wydruk wygląda jakby toner przyklejał se do wała utrwalającego i odrywał od kartki."
    -to może być przyczyna źle zregenerowanej kasety lub nie właściwych materiałów
    "usłyszałem że nie wolno mieszać proszków i przedstawiony problem wynika dokładnie z tego"
    -tu sprzedawca ma racje

Wyczyść zespół utrwalania.
  • Poziom 9  
    Macie może jakiegoś manualna do E250? z tego co widziałem to sporo rozbieranie:(
  • Poziom 12  
    Z opisu wynika że kupiłeś złej jakości proszek i jest kiepsko utrwalany, w efekcie nastąpiło zabrudzenie modułu bębna i listwy czyszczącej co po wymianie na inną kasetę niewiele poprawiło bo nadal pozostałości powodują złą jakość.
    Moja propozycja to wyczyść cały moduł bębna i użyj tonera o prawidłowych parametrach .
  • Poziom 9  
    A czy jest jakiś sposób na wyczyszczenie tego bez rozbierania całej drukarki? Wczoraj zrobiłem oględziny i żeby dotrzeć do walka utrwalającego to trzeba przekopać całą drukarkę:((((