Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasady Działu - ZANIM ZADASZ PYTANIE PRZECZYTAJ TEN POST

kosmita 10 Gru 2004 14:16 99333 0
 • #1 10 Gru 2004 14:16
  kosmita
  VIP Zasłużony dla elektroda

  Zanim zdecydujesz się zadać pytanie koniecznie zapoznaj się z stroną pod tytułem:

  Koniecznie przeczytaj dokument do którego prowadzi ten odnośnik: Jak mądrze zadawać pytania

  :arrow: Każdy nowy użytkownik w pierwszej kolejności, jest zobowiązany do zapoznania się z zawartością tego działu, oraz do przeszukania działu z instrukcjami serwisowymi. Jeśli do urządzenia, z którym jest problem jest manual, zanim zadane zostanie pytanie, pytający powinien się z nim zapoznać. W treści postu powinna być informacja o tym, że mimo znajomości dokumentacji technicznej problem nie został rozwiązany. Zgromadzony w tym dziale oraz na odpowiednich stronach tematycznych materiał jest w większości przypadków wystarczający dla zaspokojenia potrzeb potencjalnych serwisantów-amatorów . Przy odrobinie dobrych chęci i poświęceniu własnego czasu można samemu zapoznać się z interesującymi informacjami i podjąć naprawę urządzenia bez "prowadzenia za rączkę", trzeba tylko samemu chcieć. Jeśli okaże się że pytanie ma swoje rozwiązanie w instrukcji bądź był już wcześniej poruszany, to zostanie ono usunięte.

  :arrow: Jeśli już piszesz nowy temat to zastosuj się do rady podanej przy polu temat w edytorze czyli: typ, marka, symbol, problem, unikaj pisania w temacie tylko modelu urządzenia, szanuj czas czytających i przeglądających to forum. Zadbaj o to żeby temat był skrótowym odzwierciedleniem Twojego problemu, a nie słowem "PROBLEM".

  :arrow: Jeśli potrzebujesz schematu, manuala, parts katalogu, dostawcy itp proszę zadać to pytanie w dziale: Drukarki,ksero Szukam

  :arrow: Jeśli potrzebujesz informacji o tym czy warto kupić urządzenie, chcesz zapytać co lepsze to: Drukarki, ksero Co kupić?

  :arrow: Jeśli chcesz załączyć manual, parts katalog to zrób to w dziale Drukarki, ksero Dokumentacja a w swoim poście podaj do niego link (oczywiście o ile czegoś takiego już tam nie ma).

  :arrow: Tematy i pytania o sposoby łamania wszelkich zabezpieczeń, w związku z pierwszym pkt. regulaminu forum będą usuwane z tego działu, bez powiadomienia ich autora. Kwestia trybów serwisowych i pytania o nie, jeśli pojawią się w odniesieniu do konkretnych usterek, będą każdorazowo rozpatrywane indywidualnie. Jeśli to możliwe proszę pytać o poszczególne opcje trybu, a nie o sposób jego uruchomienia (który to sposób można znaleźć w manualu serwisowym).

  :arrow: Posty które nie powinny znaleźć się w tym dziale będę na bieżąco przenosił do właściwych działów. Osoby notorycznie zakładające tematy nie nadające się do tego działu będą upominane ostrzeżeniami.

  :arrow: Tematy które traktować będą o problemie który już był na forum, będą przenoszone do kosza lub będą usuwane bez powiadamiania autora.

  :arrow: Wszelkie tematy w których mowa będzie o sposobie zmiany liczników stron lub innych informacji mówiących o zużyciu sprzętu, w związku z tym, że mogą służyć do nadużyć, będą zamykane i przenoszone do kosza.

  :arrow: Posty nic nie wnoszące do tematu, kłótnie, etc. będą przenoszone do kosza bez powiadomienia autora postu.

  :arrow: Załączniki zamieszczane w celu zobrazowania problemu powinny mieć jak najmniejszą wielkość, tak aby automat nie naliczał za nie punktów (do 125 kB). Pliki które mogą mieć mniejszą wielkość (np skany stron) będę usuwał informując o tym właściciela postu.

  :arrow: Tematy: Kody błędów drukarek i kopiarek i Instrukcje regeneracji tonerów będą zamknięte. O kody i instrukcje proszę pytać w dziale. Jeśli pojawi się odpowiedź, post z odpowiedzią będzie doklejany do tych tematów, a post z pytaniem usuwany. Jeśli chcesz po prostu dodać coś napisz temat o odpowiednim tytule jak go zobaczę to dokleję w odpowiednim miejscu.

  :arrow: Jeśli problem dotyczy jakości druku/kopii i może być związany z materiałami eksploatacyjnymi (takimi jak toner, tusz developer, bęben światłoczuły) koniecznie podaj informację o tym czy są to materiały oryginalne zalecane przez producenta, czy nieoryginalne (np. regenerowane).

  10 0