Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Licznik wody bez legalizacji

25 Lis 2011 14:19 2887 8
  • Poziom 2  
    Mam pytanie i proszę o pilną odpowiedź.
    Od początku roku płacę ryczałt za wodę lecz nie zdemontowałem licznika, który z końcem roku stracił legalizację (odczyt był prawny do końca 2010 roku).
    Teraz w listopadzie 2011 dostałem rozliczenie za wodę, że zalegam 2.700pln (wskazanie licznika 650-2100 1300-2011).
    Czy mam szanse w sądzie na zmianę kosztów do zapłaty za zużytą wodę.
    Dodam, że zużycie ponadplanowe wody w mojej wspólnocie rozkłada się na wszystkich lokatorów po równo.
    Darek.
  • Poziom 10  
    Witam. Jeśli sprawa ma być w sądzie, to musisz zgromadzić dowody.
  • Poziom 2  
    Rachunek wystawiono na podstawie odczytu z licznika którego nie zdemontowałem(mineło 5 lat i stracił legalizacje a nie założyłem nowego).Nadmienie że od początku roku przeszedłem na ryczałt.Stan z licznika 10.10.2010- 650m3 a 10.10.2011-1290m3
  • Poziom 37  
    Jeżeli to jest wspólnota, to wymiana licznika oraz związany z tym termin jego legalizacji jest w gestii wspólnoty, a nie użytkownika.

Chyba że wasza wspólnota rządzi się jakimiś innymi przepisami, niż ogólnie dostępne. Ale to powinno być wyszczególnione i podane do wiadomości użytkowników wspólnoty ( walne zebranie).
  • Poziom 2  
    Czyli zarządca ma prawo mnie obciążyć za zużycie czy nie?
  • Poziom 37  
    darknes76 napisał:
    Czyli zarządca ma prawo mnie obciążyć za zużycie czy nie?

Oczywiście, że ma prawo. Skoro zużyłeś, to należy zapłacić.

Ale jak piszesz wcześniej
    darknes76 napisał:
    Nadmienie że od początku roku przeszedłem na ryczałt

to jak się ma ryczałt do zużycia na liczniku? Albo licznik, albo ryczałt.
  • Poziom 2  
    No właśnie zdemontowałem licznik i dalej płacę ryczałt.Niech się zarządca martwi jak to wszystko uporządkować. :D