Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

P造ta Siemens Nixdorf i uaktualnienie BIOS'u

10 Gru 2004 15:32 3232 8
  • Poziom 24  
    Witam !

Mam p造te Siemens Nixdorf AG i chcia貫m uaktualnic w niej BIOS. moja p造ta oznaczona jest tak : S26361-D1064 B12/GS5 natomiast w necie znalaz貫m BIOS D1064 Z180 moje pytanie czy mog pr鏏owac z tym BIOSem ??
    (??) - ozdobnik?[h]
  • Spec od komputer闚
  • Poziom 24  
    ten BIOS o kt鏎ym pisze w豉snie stamt康 zassa貫m... ale nie jest to normalny BIOS tylko plik *.exe kt鏎y po uruchomieniu daje 3 mozliwo軼i : 1.wypakowanie plik闚 do wskazanego folderu 2.zapis na dyskietke 3.tworzenie obrazu
    po wypakowaniu, jest nascie plik闚 i w鈔鏚 nich nie typowego obrazu BIOS'u...
    P造ta na mozliwo嗆 ustawienia DIP-switchem startu z dyskietki przy uwalonym BIOSie... my郵a貫m 瞠 na wszelki wypadek zrobie kopie BIOSu i utworze drug tak dyskietke, podmieniaj帷 BIOS na ten oryginalny... ale nie da si tak :(
  • Spec od komputer闚
    Najlepiej wybierz zapis na dyskietce i z niej uruchom komputer, albo wypakuj i poszukaj jakiegos readme, powinno byc w nim wszystko opisane.
  • Poziom 24  
    Pr鏏owa貫m... ale wyskakuje b陰d - brak pliku P6_0673.000 :(

Dodano po 1 [godziny] 24 [minuty]:

.... okaza這 si 瞠 ta tajemnicza liczba 0673 to ID CPU i wg Intela procesory 0672 i 0673 w豉sciwie si nie r騜nia - oba maj to samo taktowanie, FSB i cache .... chcia貫m podmienic nazwe pliku p6_0672.000 na p6_0673.000 ale uda這 mi si jeszcze znale踵 taki plik w innym BIOSie (D1127) skopiowa貫m na dyskietke i posz這... teraz ju nie wyskakuje komunikat b喚du przy starcie kompa, ale zosta jeszcze jeden problem kt鏎y mysla貫m 瞠 rozwi您e upgrade BIOSu... mianowicie co bym nie zmienia i jak nie ustawia w BIOSie nie da si 瞠by komp sam si w豉cza o okreslonej porze.. :(
  • Spec od komputer闚
    aha, czyli pewnie najpierw trzeba bylo zrobic microcode update, bo to wlasnie updateuje kody procesorow rozpoznawane przez bios, a co do wlaczenia to masz odpowiednie opcje w biosie? bo jezeli nie to chyba nic z tego nie wyjdzie, chyba ze jakos przez wake on lan, najlepiej sciagnij instrukcje i zobacz, powinno tam byc opisane co i jak ustawic o ile oczywiscie sie da.
  • Poziom 24  
    Funkcje w BIOSie s... poustawia貫m wszystko na Enabled... ale nic to nie daje :(
  • Poziom 31  
    nie chodzi o enabled - musisz ustawic godzine o ktorej ma sie uruchomic (jesli masz taka opcje)
  • Poziom 24  
    godzine ustawi貫m... g逝pi nie jestem... napisa貫m tak bo w豉snie nie dzia豉 mi ta funkcja i wszytko zwi您ane z w豉czaniem komputera ustawi貫m na Enabled