Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tango Negro błąd Er2. Czy ślimak ma jakiś związek z tym?

stiff2 25 Nov 2011 18:32 5433 11
 • #1
  stiff2
  Level 9  
  Witam.Proszę o poradę w sprawie Tango Negro,mianowicie od początku mojej przygody z tym sterownikiem czyli od 2007r. mam cały czas problem,różni "fachowcy"byli u mnie z pomocą i stwierdzali że a to zły opał a to złe parametry itd. ale jak sięgam pamięcią zawsze pojawiał się błąd Er2,raz częściej a raz nie,natomiast teraz potrafi się pokazywać 4 razy dziennie!poczytałem na forum i doradzono abym wymienił kondensator dmuchawy,zrobiłem to i troszkę jest lepiej jednak jak podnoszę obroty dmuchawy z 4 na 6,7,8 to włącza się Er2,a nawet jak nie dotykam dmuchawy to czasem wyskakuje błąd.Zauważyłem że są momenty jakby dmuchawa miała problem z uzyskaniem wyższych obrotów w stanie PRACA i wtedy także pojawia sięEr2,jeśli dzieje się to akurat w mojej obecności to zwiększam obroty(oczywiście wyskakuje Er2) i potem już jest lepiej.Kocioł używany jest 5 sezon i tylko zimą.Jaki może być problem?czy może mieć to związek z kiepskim opałem? (890zł\ton to chyba raczej dobry tym bardziej że pali się u innych znajomych bez problemu),czy ślimak ma jakiś związek z tym?
  Moje parametry to: PRA 12 PAU 48 bPo 5 OFS 4 COC 10 PPo 1 CDP 10.
  Czy ktoś doradzi?
  Pozdrawiam
 • #2
  markmd
  Level 25  
  Dlaczego nie zwracasz się z tym do producenta. Na pewno uzyskasz lepsze porady niż na forum.
 • #3
  stiff2
  Level 9  
  Producent poradzi żeby wysłać sterownik i ok 2 tyg dostanę z powrotem naprawiony...super tym bardziej że w nocy jest -5stC
 • #4
  markmd
  Level 25  
  Nie znam tego sterownika, ale jako producent sterowników uważam, że dmuchawa pobiera nadmierny prąd. Będziesz musiał chyba wymienić całą dmuchawę. Jak instrukcja interpretuje ten error?
 • #5
  stiff2
  Level 9  
  Jako błąd dmuchawy lub awaria sterownika.
 • #6
  markmd
  Level 25  
  Jeśli wymiana dmuchawy nie pomoże to uszkodzenie jest w sterowniku; w obwodzie sprawdzania sprawności dmuchawy. Jest post na ten temat- co wymienić.
 • #7
  stiff2
  Level 9  
  Widziałem ten post,dziękuję ale jeśli chodzi o moje predyspozycje co do ewentualnej wymiany tych elementów to są słabe także chyba zdam się na fachowca.W chwili kiedy kocioł wchodzi w PRACE to dmuchawa ma problem z ruszeniem z miejsca,jest jej ciężko i wtedy pojawia się Er2,natychmiast podłączyłem dmuchawę na krótko i bez najmniejszego problemu dmuchała,co jest problemem?sterownik?
 • #8
  markmd
  Level 25  
  Trzeba najpierw sprawdzić dmuchawę (czy wirnik obraca się swobodnie-bez oporów). Podłącz ją kilka razy bezpośrednio do innego zasilania. Zwykle w sterownikach obwód zasilający jest obwodem kontroli sprawności (sygnalizuje błąd).
  Nadmierny prąd spowodowany np. oporami na łożyskach może skutkować errorem.
  Może to być wina rezystora ograniczającego (pomiarowego) w sterowniku. Zmiana jego wartości również może powodować error. Nie znam tego sterownika i jest to gdybanie na podstawie rozwiązań w innych sterownikach.
 • #9
  stiff2
  Level 9  
  Dmuchawa podłączona bezpośrednio do prądu obraca się bez problemu,nawet ją odkręciłem i przedmuchałem sprężonym powietrzem więc myślę że jest oki.
 • #10
  markmd
  Level 25  
  Czyli w sterowniku tkwi przyczyna.
 • #11
  ciacho23
  Level 11  
  Witam

  Ma Pan problem ze sterownikiem. Niech Pan wymieni mostek prostowniczy na wejściu (RB 157). Podobno za nim pobierany jest sygnał do synchronizacji załączania triaka sterującego dmuchawą. Dlatego dmuchawa nie chce wystartować.

  Tango Negro błąd Er2. Czy ślimak ma jakiś związek z tym?

  I niech Pan napisze czy pomogło. Pozdrawiam
 • #12
  stiff2
  Level 9  
  Dziękuję za odpowiedź,oddałem do naprawy sterownik,dam znać o efekcie.