Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LaserJet 2600n - źle drukuje na zamiennikach

25 Lis 2011 19:31 4298 17
  • Poziom 7  
    Witam. kupilem jakis czas temu drukarke / jak w temacie /.Rowniez kupilem niedawno na allegro komplet zamiennych tonerow. Mam problem z czarnym tonerem . nie chce drukowac. jest pelen proszku a jednak jest problem i wogole czy to na stronie testowej czy tez przy druku z dokumentu nic nie jest drukowane w czerni. Nastepny problem - czerwony toner ma problem z kolorem przy krawedzi, jest delikatnie potargany jakby. moze to bys spowodowane delikatnie krzywym walkiem? Kolejny problem polega na tym ze jesli chce drukowac jakies zdjecie z dokumentu drukarka powiedzmy ze sie wiesza. po prostu nic sie nie dzieje. teks trukuje, a przeklete obrazy i zdjecia nie. Prosze o pomoc
  • Spec od drukarek
    A na poprzednich tonerach było ok? Przełóż chip w czarnym i zobacz czy coś drukuje?
  • Poziom 23  
    Tak trochę banalnie - ale czy oderwałeś z czarnej kasety pasek zabezpieczający?
  • Poziom 7  
    Na poprzednich tez byl problem z obrazkiem. byly tylko jasne barwy, o pomieszanych kolorow. Tam gdzie powinien byc ziolony byl tylko niebieski wydruk, a jak mial byc fioletowy to tylko czerwony. pasne na tonerach nie bylo gdyz tonery sa regenerowane.sprobuje wydrukowac obrazek ze strony demo i przeslac fokte.
  • Poziom 15  
    Po pierwsze pisz starannie bo nie wiadomo o co Ci chodzi.
    Po drugie napisz jak było na poprzednich tonerach.
    Jeśli kolor czarny zanikł po zmianie tonera to coś jest nie tak z tym regenerowanym tonerem.
  • Poziom 7  
    A wiec drukarka nie drukuje obrazkow z dokumentu. drukuje tylko strone demo. powinna wygladac tak: http://www.global-serwis.pl/blog/2010/12/27/8-czyszczenie-drukarki-hp-color-laser-jet-2600n jak tutaj ostatni obraazek a wyglada tak, że na pewno nie dziala czarny toner. Na innej drukarce tonery dzialaja bez zarzutow.

Wklejanie obrazków: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html Proszę stosować tę metodę. rys57
  • Spec od drukarek
    Przeczyść styki. Może być też uszkodzony laser.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Jeśli te tonery w innej drukarce działają pozostaje zasilacz wysokiego napięcia.
    Czyściłeś laser?
    A drukuje listę czcionek?
    Czy drukuje stronę testową z kompa?
  • Poziom 7  
    Testowa strone z pamieci drukarki drukuje. Jak wydrukowac z komputera testowa nie wiem ale jesli jest na niej cos w kolorze jakis obrazek to zapewnie nic nie wydrukuje.nawet plikow PDF nie drukuje.Jesli dokument ma wiecej niz jedna strone jest drukowana tylko pierwsza.Co do lasera. w ktorym miejscu jest umieszczony? bo nie wiem gdzie go szukac.
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Testowa z komputera: Start>Drukarki. Wybierasz 2600 i prawym klawiszem myszki Właściwości. Na dole jest przycisk "Drukuj strone testową". Wciśnij go.

Lasery są z tyłu drukarki. Musisz ją otworzyć, wymontować elektronikę, poodłączać kable i taśmy i wyjdzie moduł z 4-rema laserami i optyką.

HP LaserJet 2600n - źle drukuje na zamiennikach
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Jak nie masz doświadczenia to uważaj na laser bo tam się odklejają te soczewki z tworzywa sztucznego i potem jest ciężko je ustawić.
    Ciekawy przypadek. Trzeba sprawdzić parę rzeczy.
    1. Laser
    2. zasilacz WN
    3. formater.
  • Poziom 7  
    Poczyscilem optyke, kolory wrocili do normy, Dzieki. ale nadal jest problem z drukowaniem Zdjec z kompa. klikam drukuj, na drukarce wyskakuje drukowanie dokumentu, po chwili znika i cisza. nic sie nie dzieje. Co jest grane?
  • Poziom 15  
    Może za mało pamięci a za duży plik.
    Zmniejsz zdjęcie i wyślij raz jeszcze.
  • Poziom 7  
    Drukarka ma 16 mb a zdjecie ok 500 kb. da sie jakos cos inaczej z tym zrobic? zmniejszenie nie pomaga
  • Poziom 15  
    Podłącz ja do innego komputera.
    Z nowymi sterownikami.
    Jeśli to nie pomoże to formater.
    Szkoda że nie jest to CLJ 2605 bo mam sprawny formater i można było by podłożyć.
  • Poziom 7  
    A ile moze kosztować formater do mojej drukarki? np uzywany?
  • Poziom 15  
    Witam
    Nowe już niedostępne a ostatnia cena to około 500netto
    Używka to około 200-250.
  • Poziom 7  
    Samo sie naprawiło w sumie :P po 3 latach :)