Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWM 807 - blokada zaworu wody przy płukaniu

micek1 25 Lis 2011 20:10 2739 2
  • #1 25 Lis 2011 20:10
    micek1
    Poziom 2  

Pralka pracuje normalnie do czasu przejścia do płukania. Po wypompowaniu wody nie włączają się zawory wody, a pompa cały czas pracuje. Na zaworach wody (WV2 i WV3) jest 120V, przy czym mierząc w stosunku do przewodu pomarańczowego za wyłącznikiem blokady drzwi - od strony hydrostatu jest 220V, a za zaworem 100V. Wygląda na to, że problemem jest owe 100V. Co ciekawe po chwilowym wyłączeniu i włączeniu zasilania wyłącznikiem głównym zawory uruchamiają się normalnie (napięcie za zaworem spada do 36V). Podobnie dzieje się, gdy na chwilę odłączy się wtyk na zaworze. Programator jest sprawny. Cewki zaworów mają po 3.6kΩ. Co może być przyczyną usterki?
    Dołączam fragment schematu z pomierzonymi napięciami.
    Pralka Whirlpool AWM 807 - blokada zaworu wody przy płukaniu

1 2
  • #2 28 Lis 2011 17:23
    hguzdek
    Poziom 13  

Najprawdopodobniej zatkany kubek hydrostatu. Dmuchnięcie w rurkę powinno pomóc na jakis czas ale konieczne wyczyszczenie kubka.

0
  • #3 28 Lis 2011 23:00
    micek1
    Poziom 2  

Ok, sprawdzę. Tylko dlaczego napięcie za hydrostatem jest cały czas 220V? Gdyby coś było z nim nie tak, to czy nie powinien być na nim jakiś spadek napięcia?

Dodano po 4 [godziny] 58 [minuty]:

Problem wydaje się być rozwiązany. Nie była to wina hydrostatu. Ten pracował poprawnie, niemniej sprawdziłem go: rurka była drożna, a przełączanie również następowało prawidłowo - sprawdzone omomierzem. Wynik niestety był dalej taki sam.
    Ponieważ w chwili, gdy następował problem, spadek napięcia na pompie był niepokojąco duży kompleksowo przeczyściłem pompę i oczyściłem wszystkie styki w tym obwodzie. Wynik: pralka zrobiła jedno pranie bez problemów (czyli dwukrotnie poprawnie włączyła zawory w miejscach, gdzie do tej pory stawała).
    Wobec powyższego zamykam temat.

0