Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jubilat 2 rower - zmiana tylnego koła z 24 cale na 26 cali

56b4 26 Lis 2011 07:35 3832 3
  • #1 26 Lis 2011 07:35
    56b4
    Poziom 10  

Witam. Od niedawna chciałbym założyć tylne koło z przerzutką w piaście do mego poczciwego jubilata 2. Niestety, przeglądając neta, nie znalazłem koła 24" z wspomnianą przerzutką. Najmniejszy rozmiar to był 26 cali. Moje pytanie: czy można bez problemu wstawić do jubilata 2 z tyłu koło 26 cali?. Pozdrawiam i za błędy przepraszam.

0 3
  • #2 26 Lis 2011 20:20
    kondensator
    Poziom 36  

Widziałem kilka lat temu w sklepie rowery składane Jubilat (możliwe że pod nową nazwą) z przerzutką 3 biegową w piaście oraz bez niej ze zwykłym "torpedo", ale nie interesowałem się ile cali mają koła, nie wyglądały na większe niż miały "kiedyś" rowery Jubilat. Możliwe że da się kupić luzem taką przerzutkę i samemu zaplatać szprychy, ale ani to łatwe, ani nie musi być opłacalne. Bez przeróbek wiążących się ze spawaniem obawiam się że większe koło się nie zmieści, a spawanie to nie tylko (następny) koszt ale sprawa BEZPIECZEŃSTWA.
    Taniej może być kupić używany cały taki rower niż sprowadzać części i jeszcze przerabiać resztę roweru.
    Chyba nie widziałem składanego roweru z kołami większymi niż w rowerze Jubilat (czyli chyba 24 cale), przy większych kołach cały sens składnia (i np. wkładania do bagażnika autobusu, samochodu) raczej odpada.

Najlepiej jednak zapytaj się na forach rowerowych, w sklepach i e-sklepach rowerowych.

0
  • #3 26 Lis 2011 23:05
    56b4
    Poziom 10  

Dzięki za zainteresowanie tematem. Coś zaraz wymyślę. Temat zamykam. Pozdrawiam.

0
  • #4 27 Lis 2011 21:18
    Trabi
    Poziom 36  

Zainteresuj się piastą z większa ilością biegów np. S-RAM 7; 4-ty bieg to przełożenie 1:1, niższe to podbiegi, wyższe to nadbiegi. Kup szprychy nowe z nypelkami, ich długość wyliczysz wg wzorów ogólnie dostępnych w sieci. Przepleć koło sam (to nic trudnego, opisy są w necie) i masz lepiej niż kupne.
    Ja tak zrobiłem swojego składaka 20" i śmigam nim jak burza :D . Ludzie się dziwią, że składak może tak zasuwać po ulicach, że trudno go dogonić góralem :D

1