Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eberspacher d5ws nie działa

26 Lis 2011 11:14 2579 5
  • Poziom 9  
    Witam,
    Mam problem z eberspacher d5ws w Mercedes Sprinter, problem polega na tym że po wciśnięciu guzika grzania na zegarze od eberspacher, pompki włączają się na jakieś 5 sekund i potem cisza, na zegarze normalnie odlicza czas i nic się więcej nie dzieje. Od razu napiszę co sprawdziłem:
    Wymieniłem całe urządzenie na nowe używane sprawne (to przy reflektorze ta cała pompka) i dalej to samo,
    Wyciągnąłem pompke paliwa i na krótko jak ją podłączyłem to cykła raz i tak za każdym razem jak dawałem napięcie, czyli działa
    No i wyczytałem żeby sprawdzić błędy w tym zegarze poprzez kombinacje dwóch guzików i jak to zrobie pisze AF -- i potem --;-- tyle. (czy to tak ma być ? )
    Czy ktoś miał podobny problem i może mi jakoś pomóc ?
    Bo chciałem jeszcze zaznaczyć że w przewodzie tym co powinno isc paliwo od pompki paliwo do tej pompy eberspacher d5ws jest sucho czyli nie podaje nic paliwa, a pompka sprawna...
  • Admin grupy Samochody
    wiktor18 napisał:
    Wymieniłem całe urządzenie na nowe używane sprawne (to przy reflektorze ta cała pompka) i dalej to samo,
    A nie prościej było zacząć od sprawdzenia bezpieczników,zasilania w kostce przy piecu?
    Robota od dup... strony
  • Poziom 9  
    Kolego ja wymieniłem cały ten "piec" na nowy z tego powodu że mój był zatarty, jakieś łożysko się tam już wyrobiło i nie dało rady nim kręcić w ogóle, no ale nie ważne ten nowy się włącza na chwile, na te 5 sekund razem z pompką jakąś którą słychać, a pompki paliwa nie słychać żeby tykała więc tutaj jest problem.
    Także nie wiem czy te bezpieczniki mogą mieć na to wpływ, ale sprawdzę je, gdzie one się dokładnie znajdują ?? Na tym piecyku ?
    I dlaczego zamiast wywalić jakiś błąd to na wyświetlaczu pojawiają się te myślniki jak wcisnę ikonkę zegarka i P podczas grzania ?
  • Admin grupy Samochody
    Pompka zacznie cykać po jakiś 40 sekundach.
  • Poziom 1  
    Proszę o pomoc w podobnym temacie .Urządzenie to samo i samochód też Sprinter.Kociołek włącza sie -odpala ale tylko na krótką chwilę.Co to może być?Cały kociołek wyczyściłem bo przedtem nie odpalał wogóle i z komika leciało tylko paliwo.
  • Poziom 2  
    Trzeba podłączyć się testerkiem i sprawdzić jakie ma błędy. Przyczyn może być dużo, ale jeśli chodzi przez chwilkę i się wyłącza to stawiam na pompkę wody, taka elektryczna zewnętrzna która daje obieg wody. Bez niej piecyk chodzi temp robi się zbyt wysoka, i żeby się nie przegrzał to sterownik go wyłącza i wychładza palnik.