Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Program do nagrywania dźwięków z poziomu Windowsa/ karty dźwiękowej

26 Lis 2011 12:23 5644 9
  • Poziom 8  
    Dzień dobry,
    Proszę opisać jak nagrać dźwięk nie z poziomu mikrofonu, ale z poziomu Widnowsa/ karty dźwiękowej.
    Pamiętam, że kiedyś udało mi się tak dobrać ustawienia, że udało mi się to robić zwykłym systemowym rejestratorem dźwięku, ale nie pamiętam czy to było na XP czy jakiejś wcześniejszej wersji windy.
    W tym momencie używam Windows 7 i XP na VirtualBoxie, bo programy których używam nie działają w systemie 64 bitowym :/ Mam nadzieję, że odtwarzając dźwięk w systemie XP poprzez VirtualBox będę w stanie przechwycić go poprzez jakiś program na Windows 7, a jak nie, to najwyżej zainstaluję to sobie w tym XP.
    Przeczytałem, że taką funkcję posiada program jetAudio, ale jednak nie mogę tam znaleźć opcji nagrywania dźwięku z poziomu karty dźwiękowej/ systemu...
    Z góry dziękuję za wartościowe odpowiedzi.
  • Admin grupy komputery
    Dowolny rejestrator dźwięku - ustawiasz mikser jako źródło.
  • Poziom 8  
    Męczyłem się z tym ustawianiem długo i nie dałem rady, weź mi napisz krok po kroku jak to zrobić w Windows 7 czy XP.
  • Admin grupy komputery
    Jaka karta muzyczna?
  • Poziom 31  
    Tu masz b.dobry program który rozwiązuje twój problem => "N°23 Recorder" działa pod XP 100% pod innymi OS nie wiem, ale można zawsze zmienić w np.win7 kompatybilność dla xp
    Program nagrywa dźwięk bezpośrednio z karty dźwiękowej. Najpierw ustawiasz poziom na teście, po ustawieniu wyłączasz test i nagrywasz. Ewentualnie stawiasz ptaszek przy "Audio Master" i wtedy program sam ustawia poziom wysterowania.
  • Poziom 8  
    @DriverMSG: ATI HDMI AUDIO Realtek. VAIO VPCEB3M1E.

@Pieron: Jak można przestawić kompatybilność programu z XP na windę 7?
  • Admin grupy komputery
    TurboNitro napisał:
    Jak można przestawić kompatybilność programu z XP na windę 7?

Nie da się nic przestawić na windę.

W panelu Realtek wyciszasz tylko te źródła które Cię nie interesują.
    Program do nagrywania dźwięków z poziomu Windowsa/ karty dźwiękowej
  • Poziom 31  
    napisał:
    Jak można przestawić kompatybilność programu z XP na windę 7?

Źle mnie zrozumieliście. Chodzi o to że jesli program nie uruchamialby sie na Viscie lub Win 7, chodzi o ustawienie kompatybilności do Windows XP tylko dla danego programu. Klikając na zainstalowany program *.exe lub skrót na pulpicie prawym klawiszem myszy => właściwości, zakladka => kompatybilność - ustawiasz na tej zakładce np. kompatybilność z windowsem XP SP2.

Pod prawym wskaźnikiem VU wybierasz karte dźwiekową a poniżej źródła dźwieku,
    aby nagrywać bezpośrednio z karty dżwiękowej ustawiasz "Stereo Mix"
  • Poziom 8  
    Nie pamiętam czy wtedy testowałem, chyba tak, ale teraz chciałem jeszcze raz to ściągnąć i już nie ma, ściągnąłem tylko w wersji niemieckiej, ale był tam trojan...

Zresztą w systemowych ustawieniach nagrywania w Widnows 7 nie mam "Stereo Mix"...

Jedyne co mi zostało to nakładka FlashGot do Firefoxa i kabel którym wyprowadzę dźwięk z wyjścia na głośniki i poprowadzę go do wejścia na mikrofon, może nie będzie dużych strat: http://headbeat.pl/headbeat/galeria/l2

A przy okazji pytanie: jeżeli do wyjścia na głośniki włożę rozgałęziacz i do jednego wejścia rozgałęziacza podłączę głośniki a do drugiego kabel prowadzący dźwięk do wejścia na mikrofon, to czy z włączonymi lub nie głośnikami zewnętrznymi wpłynie to na jakość nagrania (dodatkowe straty czy wzajemne oddziaływanie, jakieś sprzężenie zwrotne itp.)?
  • Poziom 8  
    Spróbowałem z tym kablem i nagrywa się trochę szumu, przy czym mniej szumu słuchać przy użyciu programu "Free Sound Recorder" niż "Absolute Sound Recorder". Żadnego szumu nie słyszę przy nagrywaniu programem "Wasp", ale wtedy dźwięk jest tak jakby spłycony i mniej wyrazisty, mniej dynamiczny, więc do muzyki polecam "Free Sound Recorder". Najgorzej wypadł rejestrator dźwięku spod Windowsa 7.