Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HPI TF-3 przerobienie na interfejs USB

26 Lis 2011 12:29 1917 13
  • Poziom 16  
    Witam kolegów.
    Od jakiegoś czasu zastanawiam się jak przerobić moją starą aparaturę dokładnie (HPI TF-3 TRANSMITTER 2ch/AM27MHz ) pod podłączenie do komputera za pomocą jakiegoś kupnego interfejsu np:
    Link
    Czytałem co nieco o tym, że można wyprowadzić 3 piny od każdego potencjometru i podpiąć to pod wtyczkę gameport ale nie posiadam takiego w swoim kompie (stara wtyczka).
    Może taki interfejs jak podałem wyżej konwertuje odczyt z potencjometru na sygnał do USB.
    Nie wiem jak się zabrać za to. Nie wiem też za bardzo co jeszcze wyszukać w Google, żeby rozwiązać mój problem.
    Może Wy Koledzy coś pomożecie.
    Aha, ta przeróbka nie jest niepotrzebna. Chcę czasami pojeździć na symulatorze samochodów rc albo pograć w starą grę taką jak Big scale racing bardzo realistyczna samochodówka modeli spalinowych rc.
    Pozdrawiam i proszę o pomoc.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Kup taniego pada na usb który ma dwie gałki analogowe (coś jak dualshock, koszt ze 20zł) i zamiast tych gałek podepnij potencjometry aparatury. Robiłem tak ze starym radzieckim supranarem i działa jak marzenie - nawet trymery pracują jak należy :) Elektronika od pada bez trudu da się upchnąć do obudowy aparatury.

Taniej się moim zdaniem nie da. A jak chcesz mieć super porządnie i nie do zdarcia to kup oryginalnego dualschocka (może być skatowany, elektronika się nie zużywa) i przejściówkę PS<>USB.
  • Poziom 16  
    Ooo ciekawe, mam jednego pada ale nie wiem czemu tylko na moim kopie go nie czyta, a na każdym innym system sam instaluje do niego sterownik i śmiga. Ta twoja propozycja jest bardzo ciekawa ale puki co może ktoś przerabiał aparaturkę inaczej. Dzięki za propozycje.
    Pozdro.
    Każdy szanujący się nadajnik ma wyjście z sygnałem PPM. Są do tego interfejsy USB w podobnej cenie do padów i to też jest dobre rozwiązanie, można też podłączyć się do karty dźwiękowej i jeśli jest przyzwoita to też będzie działać. Jeśli znajdziesz w swoim nadajniku gdzie jest sygnał w standardzie PPM to możesz tam podlutować kabelek typu jack i będzie działać. Tylko nadajnik musi mieć własne zasilanie.

Jeśli chcesz analogowy interfejs na USB, to pamiętaj że będziesz jeszcze potrzebował sterownika który będzie umiał zrobić z tego urządzenie pracujące jako kontroler gier.

Moim zdaniem nie da się tego zrobić prościej jeśli ma się tylko 4 potencjometry.
  • Poziom 16  
    Witam w niedzielę wieczorkiem rozkręce swój nadajnik i zobacze czy jest tam coś na płytce oznaczone jako wyjscie/sygnał PPM, może pomożecie i i powiecie na co mam zwrocić uwage szukając miejsca gdzie mam podlączyć wyjscie do interfejsu w mojej aparaturce sa 2 potenciometry jeden gaz/hamulec drugi lewo/prawo.
    Jeśli można będzie znaleźć osobną płytkę z modułem w.cz. to sprawa będzie prosta, jeżeli nie, można poszukać kodera i złapać wyjście. Jak masz oscyloskop to sprawa jest prosta, jeśli nie to miernikiem nie da rady.

Zrób lepiej porządek z systemem operacyjnym i przerób pada - będzie prościej i skuteczniej.
  • Poziom 16  
    Co na myśli mówiąc zrób porządek z systemem, reinstalowałem go ostatnio i nic to nie dało oczywiście inną wersją systemu i to samo. Może masz jakiś sposób na to ?(tak off topic?)
    Jak problem sprzętowy to trzeba wymienić sprzęt - sprawdzić inne złącza, sprawdzić innego pada. Najpierw sprawdź dlaczego system nie wykrywa tego urządzenia jak powinien - zapewne pad pracuje jako urządzenie w klasie HID więc nie powinno być żadnych problemów ze sterownikiem.

Nie ma tu żadnych tricków, trzeba przyjąć podejście metodyczne i wyeliminować probem.
  • Poziom 16  
    To tak wszytskie inne pady jakie podłączałem działają na moim kompie a ten jeden pad co ja go mam to wszędzie działa tylko u mnie nie. Aktualizowałem biosa, zminiłem system probowałem z vistą/7 i to samo (wiem ze to nie ten teamal ale jak juz troszke zjechal z tematu glównego to mozna go dokonczyć bo mnie wkr ten pad.)
    Nie zmieniaj systemu tylko sprawdź co jest przyczyną błędu w obecnym systemie, sprawdź też czy ten sam problem jest na wszystkich portach płyty głównej.
  • Poziom 16  
    Sprawdziłem, ten problem jest na wszystkich portach USB.
    To sprawdź JAKI to problem
  • Poziom 16  
    taki ze go wgl nie wykrywa nawet nie ma dzwięku ze coś sie podlaczylo

Moderowany przez Madrik:

Pisownia...

• Poziom 16  
    Ok Panowie, dałem rade, znalazłem wyjscie sygnału, kupiłem interfejs USB i aparaturka działa jak marzenie, wieczorkiem pochwale się gdzie jest to wyjscie i jak podlaczyć wszystko tak żeby działało.