Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SCLAT 2000 - jeden psuje drugiego.

skoti123 26 Lis 2011 14:18 1443 1
  • #1 26 Lis 2011 14:18
    skoti123
    Poziom 22  

Witam, mam dwa stroboskopy SCLAT 2000, co prawda robione, ale są to kopie kupnych modeli. Wszystko było ok do pewnej imprezy, na której pracujące dwa stroboskopy (zasilane z tych samych faz i z tego samego sterownika) pracowały jakby nie jednakowo, impreza się skończyła bez niespodzianek, ale następnego dnia w domu chciałem to sprawdzić, podłączyłem oba, chwile po mrugały i jeden przestał działać, jak się okazało padł w nim układ LM393, po wymianie ruszył. Skręciłem go i podłączyłem jednego (bez zewnętrznego sterownika) - działa, wsadziłem wtyczkę w gniazdo drugiego (wyłącznik był włączony, aczkolwiek przerwę robi tylko na jednym przewodzie) mrugnął raz i oba przestały działać, po wyjęciu wtyczki pierwszy zaczyna działać, a w drugim padł znów LM393...
    Nie stykają się obudowami, leżą obok siebie i wsadzając wtyczkę do drugiego pierwszy przestaje działać, nawet jak ten drugi ma wyłączony wyłącznik. Stroboskopy pracowały już wcześniej razem i nigdy nie było problemu, w czym może on teraz tkwić?

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1152190.html

EDIT: Jednak to nie LM393 teraz padł, wszystkie układy scalone są ok - poszukuje usterki...

0 1