Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wysyłanie muzyki i usuwanie Nokia N9

Misiek85 26 Lis 2011 18:43 4869 23
  • #1 26 Lis 2011 18:43
    Misiek85
    Poziom 23  

Witam od 2 dni jestem posiadaczem N9 i mam pytanie jak wysłać lub usunąć pliki muzyczne miałem N8 i jak się trzymało utwór to wyskakiwały opcje a tu tak nie mam. Może ktoś mi pomóc?

0 23
  • #2 27 Lis 2011 15:08
    skaktus
    Poziom 37  

Podłączyć telefon do komputera kablem usb i przegrać muzykę do pamięci telefonu. Nie wiem co innego chcesz robić.

Ewentualnie zainstalować pakiet nokii i nim kopiować, ale nie widzę sensu.

0
  • #3 28 Lis 2011 07:43
    Misiek85
    Poziom 23  

Eh widzę, że się nie rozumiemy chodzi o wysyłanie i usuwanie z telefonu nie z komputera.

0
  • #5 28 Lis 2011 17:43
    Misiek85
    Poziom 23  

Witam i o to mi chodziło dzięki. Ale mam kolejny problem rano naładowałem baterie w N9 oczywiści i o 15 godzinie już mi pokazało 60% a teraz już się wyłączył możliwe żeby tak słabo trzymał? Wg danych ok 4 dni miał pracować. I pytanie 2 chodzi o aplikację Ipla i na N8 mam też awaryjnie N8 i zainstalowałem Iple niestety nie działa tzn. jest dźwięk ale nie ma obrazu a kumpel ma dokładnie taka samą N8 i jemu śmiga bez problemów. Obie aplikacje tak samo ściągnięte z OVI.

0
  • #6 28 Lis 2011 18:02
    Jaro070
    Poziom 23  

Napisz jak używasz swojego telefonu (WiFi, rozmowy, sms...). Do N8 wgraj ^Belle.

Podziękować można przyciskiem "pomógł".

0
  • #7 28 Lis 2011 18:20
    skaktus
    Poziom 37  

Misiek85 napisał:
    Eh widzę, że się nie rozumiemy chodzi o wysyłanie i usuwanie z telefonu nie z komputera.

No to przecież napisałem - podłączając kablem USB, telefon jest widziany jako dysk, więc masz dostęp do większości folderów które są wykorzystywane tj muzyka, filmy, zdjęcia.

To że bateria szybko schodzi to norma. Wystarczy poczytać na www i takie problemy ma każdy smartfon. Zacznij od podstaw - wyłącz 3G, wywal niepotrzebne widgety, te co masz daj w offline. Do tego wywal piękne tapety, szczególnie te ruchome, wygaszacz z zegarem i inne wygaszacze. Wywal nieużywane ekrany główne, wyłącz WiFi kiedy nie używasz. Wywal sprawdzanie poczty co chwilę, sprawdzaj tylko wtedy kiedy tego naprawdę potrzebujesz.

W mojej N8 przy takich zabiegach, kiedy używam naprawdę tego co potrzebuję i nie robię z telefonu wodotrysku bateria wytrzymuje mi około 4 dni, z czego codziennie słucham około 4 godzin radia, do tego kilka sma, trochę internetu.

0
  • #8 29 Lis 2011 07:48
    Misiek85
    Poziom 23  

Skaktus dalej nie rozumie widać nie jest posiadaczem N9. Beż użycia komputera. Ale już mi kolega wyżej wyjaśnił, że trzeba użyć menedżera plików. Hmm normalnie jest używany kilkanaście sms kilka rozmów i sprawdzenie maila. Nie rozumiem jak z 75% nagle robi się 3% i powiadomienie i rozładowanej baterii. A kom się ładuje na wyłączonym i aż ponad 3h.

0
  • #9 29 Lis 2011 09:23
    djtonka
    Poziom 25  

Jak przytrzymasz na piosence to nie ma udostepnij?

0
  • #10 29 Lis 2011 09:34
    Misiek85
    Poziom 23  

Wyobraź sobie, że nie ma. To nie N8. Ale sprawę załatwił filemeneger.

0
  • #11 29 Lis 2011 14:05
    skaktus
    Poziom 37  

Nie napisałeś że chodzi ci o wysyłanie bezprzewodowe.

Zapomniałem dodać w kwestii baterii - daj najciemniejszy motyw oraz podświetlenie na minimum.

0
  • #12 29 Lis 2011 16:25
    Jaro070
    Poziom 23  

@skaktus

wprowadziłeś Miska w mały błąd. W N9 NIE MA widżetów i ekranów głównych tylko interface nazwany Swipe.

Aby bateria działała jak najdłużej to wyłącz BT, WiFi, 3G, zmniejsz jasność wyświetlacza do ok. 20% (w zimie w zupełności wystarczy) oraz nie używaj motywów z jasnymi kolorami (zwłaszcza białym).

0
  • #13 29 Lis 2011 17:45
    skaktus
    Poziom 37  

Racja, moja wina.

Nie wiem czy wspomniałem - ekran ma wyłączone wszystkie wygaszacze itp ?

0
  • #14 30 Lis 2011 10:42
    Misiek85
    Poziom 23  

Tak ale nie dziwi mnie, że trzyma ok jeden dzień a fakt schodzenia baterii z 50% i nagle pokazuje 10% i włącza się oszczędność oraz powiadomienie o słabej baterii.

0
  • #15 30 Lis 2011 18:30
    skaktus
    Poziom 37  

A jak w ogóle korzystasz z telefonu ?

0
  • #16 01 Gru 2011 11:08
    Misiek85
    Poziom 23  

Nie no skąd wgl wyłączony jest hehe. A czy coś takiego obowiązuje jak formatowanie baterii jeszcze?

0
  • #17 01 Gru 2011 18:05
    Jaro070
    Poziom 23  

Baterii się nie formatuje tylko formuje i w nowych telefonach już się tego nie robi. Pełna pojemność baterii jest dostępna po 4-5 pełnych ładowaniach.

0
  • #18 01 Gru 2011 18:22
    skaktus
    Poziom 37  

Jaro070 napisał:
    Baterii się nie formatuje tylko formuje i w nowych telefonach już się tego nie robi. Pełna pojemność baterii jest dostępna po 4-5 pełnych ładowaniach.

Tak samo jak efekt pamięci nie istnieje a nie jest to do końca prawda. Akumulator często doładowywany traci powoli na wydajności. Akumulator ładowany prądem w granicach wytrzymałości akumulatora i w dodatku od momentu wyładowania do pełnego naładowania zachowuje się w dłuższym okresie lepiej niż taki doładowywany.

W swojej N8 wymieniłem oryginalną ładowarkę z zestawu (5V i 800 mA) na ładowarkę z starszego modelu Nokii, dającą 5V i 350mA. Przy oryginalnej nie przekonywało mnie to że akumulator z telefonem w trakcie ładowania dość mocno się nagrzewały, przy słabszej nie ma tego efektu.

0
  • #19 02 Gru 2011 08:13
    Misiek85
    Poziom 23  

Dobra dobra i tak i tak się mówi a swoją droga pierwsze słyszę formować bateria wszyscy piszą formatować. A swoją drogą może bo już mi trochę lepiej trzyma z 12H na 2.5 dnia więc chyba lepiej?

0
  • #20 02 Gru 2011 23:32
    skaktus
    Poziom 37  

Zalezy czym ładujesz, jak używasz telefonu i czy telefon "nie rozpoznaje" nie "markowego" akumulatora a to jest na dzień dzisiejszy normą - jak w laptopach. W niektórych komórkach akumulator "niemarkowy" pada szybciej, mimo że ogniwo samo w sobie ma większa pojemność niż znamionowe dostarczone przy kupnie - dlaczego - elektronika urządzenia blokuje niefirmowe produkty.

0
  • #21 03 Gru 2011 08:00
    Misiek85
    Poziom 23  

Hmm jak byś cokolwiek wiedział o N9 to byś wiedział, ze nie da się wyjąć baterii a tym bardziej zamienić na inną. Nie tylko w tej ale N8 i E7 np mają tak samo. Więc proszę jak ktoś czegoś nie wie to niech nie piszę i wprowadza ludzi w błąd. Oczywiście, że ładuję oryginalną baterie i oryginalną ładowarką.

0
  • #22 03 Gru 2011 17:47
    skaktus
    Poziom 37  

Misiek85 napisał:
    Hmm jak byś cokolwiek wiedział o N9 to byś wiedział, ze nie da się wyjąć baterii a tym bardziej zamienić na inną. Nie tylko w tej ale N8 i E7 np mają tak samo. Więc proszę jak ktoś czegoś nie wie to niech nie piszę i wprowadza ludzi w błąd. Oczywiście, że ładuję oryginalną baterie i oryginalną ładowarką.

Niestety ale piszesz nieprawdę. N8 czy to N9 dają możliwość wymiany baterii i nie jest ona na stałe połączona z telefonem. W N8 należy odkręcić 2 śrubki, zdjąć osłonę z dołu telefonu, odsunąć niewielką blokadę i mamy baterię w dłoni. To nie jest iPhone gdzie bateria siedzi na stałe.

Poczytaj też trochę informacji i ładowaniu akumulatorów. Zazwyczaj nominalny prąd ładowania dla danego akumulatora, stanowi 10% jego pojemności. Dlatego typowy prąd ładowania dla akumulatora w N8 to 120 mA, dlatego że akumulator ma pojemność około 1200 mA. Oczywiście można ładować akumulator wyższymi prądami, nawet 1A, ale takie ładowanie skraca żywotność akumulatora. Dlatego też ładowanie ładowarką z zestawu ma plusy - szybkie ładowanie, ale i minusy - akumulator jest ładowany praktycznie na granicy swojej wytrzymałości, nagrzewa się niepotrzebnie. Nie widzę problemu i ładowania go wolniej, choćby dla zachowania jego użyteczności przez najdłuższy możliwie czas.
    Obrazki zamieszczamy według tej instrukcji: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html Proszę niezwłocznie poprawić.jever 23

0
  • #23 03 Gru 2011 18:10
    Misiek85
    Poziom 23  

Wiesz co nie chce mówić nic o twojej wiedzy ta jasne kup nowy kom i sam sobie wymieniaj, rozkręcaj go tracąc gwarancję wymieniając baterie na komisową za 20zł itp. A jak jesteś kozak to sobie rozkręć plastikową N9. Uważam, ze pasuje zamknąć temat bo niewiele mi pomogliście.

0
  • #24 03 Gru 2011 18:56
    skaktus
    Poziom 37  

Gwarancji nie tracisz. Nie ma żadnych plomb które by informowały że telefon rozkręcałeś itp.

To czy bateria kosztuje 20 zł i czy jest z komisu nie ma nic do rzeczy, jeśli wiesz co kupować. Istnieje wiele dobrej jakości zamienników.

Skoro niewiele ci pomogliśmy to zamknij temat.

0
  Szukaj w 5mln produktów