Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nowy zasilacz do FUJITSU ESPRIMO V5515

26 Lis 2011 20:33 2083 5
  • Poziom 7  
    Witam! Zakupiłem nowy (tani zamiennik) zasilacz do laptopa FUJITSU SIEMENS ESPRIMO Mobile V5515. Niestety nie działą on prawidłowo i nie wiem gdzie leży problem. Po podpięciu nowego zasilacza komputer na przemian przechodzi w tryb pracy na baterii/zasilaniu zewnętrznym co sekundę.

Jeśli kupiłem nieodpowiedni zasilacz, to proszę o jakieś wskazówki.

Zasilacze - u góry stary (oryginalny), na dole nowy:

Parametry laptopa:

Z góry dziękuję.
  • Użytkownik obserwowany
    Wtyczka pasuje? Zasilacz parametrami jest odpowiedni. Mobo masz do naprawy.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    opamp: o sprawności zasila orzekasz na podstawie wtyczki i tabliczki znamionowej? A myslałem, że o sprawności zasilacza orzeka sie na podstawie pomiarów jego parametrów. Ale cóż, widać jestem starej daty i nie znam się na nowoczesnej diagnostyce.
  • Użytkownik obserwowany
    jankolo napisał:
    opamp: o sprawności zasila orzekasz na podstawie wtyczki i tabliczki znamionowej? A myslałem, że o sprawności zasilacza orzeka sie na podstawie pomiarów jego parametrów. Ale cóż, widać jestem starej daty i nie znam się na nowoczesnej diagnostyce.

Wyszyłem założenia że "nowy" musi być sprawy chociaż mogę racji nie mieć a w kolejnym FS wypaliło się gniazdo:)

Wyjdź z założenia że nie należy pisać niechlujnie. Popraw post.
    [jankolo]
  • Poziom 7  
    Hmm, to nie wiem co teraz. Są jakieś serwisy, które mogą sprawdzić co jest wadliwe? Stary zasilacz działa normalnie, jeśli ściskam kabel w odpowiednim miejscu, więc gniazdo i bateria działają prawidłowo.

Okej, zamówię kolejny, tym razem oryginalny. Jeśli nie zadziała, to go zwrócę.
  • Spec od komputerów
    Skoro uszkodzony jest tylko kabel to moze prosciej bedzie go naprawic? Wystarczy wyciac uszkodzony odcinek i przylutowac.