Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Man le 12220 urywa amortyzatory

26 Lis 2011 21:19 2274 10
  • Poziom 9  
    Moze ktos pomoze rozwiazac problem zrywania srub mocowania amortyzatorow tylnych w Man 12220 LE zawieszenie na poduszkach.Sruba o srednicy 24 mm (dolne mocowanie amortyzatora)urywa sie czesciej z lewej strony Pozdrawiam
  • Moderator na urlopie...
    To je dokręć odpowiednim momentem i nie będzie urywać. Zakładam, że śruby oryginał...
  • Poziom 9  
    Śruby są oryginalne, dokręcone też dobrym momentem 12 NM. Może w grę wchodzić regulacja zaworu podnoszenia i opuszczania na poduszkach. Dokładnie nie wiem , kiedy urywa ten amortyzator. Może podczas jazdy, gdy auto przechyla sie na prawą stronę. W MAN - ach stosowane są amortuyzatory 670 mm i 593mm, nie wiem który amortyzator jest odpowiedni do tego modelu. Zamontowano oryginalny, katalogowy 593mm. Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Nic nie pomoże dokręcanie nawet dwa razy większym momentem. Śruba też nie musi być wcale orginalna, byleby była w klasie 10.9 lub wyżej. Ale żeby to hulało trzeba zrobić jeszcze jedną rzecz. Problem polega na tym że samochód "latał" jakiś czas na poluzowanych śrubach, w wyniku czego miejsce styku "widełek" mocujących amortyzator i uchwytu przy osi nie jest równe. Widełki i uchwyt powinny się stykać na płaskch powierzchniach. Ja u siebie rozwiązałem ten problem naspawując zwykłe podkładki zarówno na widełki jak i na uchwyt. Trochę za daleko mieszkasz bo zaprosiłbym Cię do siebie na kanał. Gdybyś miał problem ze zrozumieniem o co mi chodzi to mogę Ci temat graficznie przedstawić.
  • Poziom 9  
    Dzięki za podpowiedź!!!Myslę, że problem mam rozwiązany, rzeczywiscie widełki byly luźne z prawej strony, to pewnie z lewej też. Kupiłem wczoraj nowe, oryginalne ( drogie trochę...) i mam nadzieję, że będzie dobrze. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki, ale to robiło dzwignię i rwało śruby.
  • Poziom 13  
    Nie wiem czy Ci to pomoże bo oprócz widełek masz również wyrobioną powierzchnię na mocowaniu na osi.
  • Poziom 9  
    jutro sprawdzę i naspawam podkładkę. Jeszcze raz dzięki. Napiszę jaki bedzie rezultat naprawy. Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    gregx miales racje widelki maja nierowna plaszczezne sa zeszlifowane o asfalt (roznica okolo 3mm)uchwyt plaszczyzna ok zalozylem nowe widelki i sruby wszystko oryginal powinno byc dobrze jeszcze raz serdecznie dziekuje pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Z czystej ciekawości - ile Cię skasowali za nowe uchwyty?
  • Poziom 9  
    Widelki 589,40 szt sruba 48,80,sztnakretka16,20 sztWszystko serwis Man Gdansk Pozdrawiam (Tam w uchwycie sa tulejki chyba je tez kupie nowe jade w trase zobaczymy jak bedzie
  • Poziom 9  
    Teraz jest ok przez 2 m-ce śruby nie urwały się. Wymieniłem jeszcze tulejki w uchwytach 1 szt 80pln i cztery podkładki 70pln szt wszystko oryginał dzięki za pomoc pozdrawiam